Листи до редакції

Працівники сектору протидії домашньому насильству поліції Львівщини святкують другу річницю від дня створення. Відео

17 вересня 2019 року у місті Львові стартував проєкт щодо протидії домашньому насильству, в рамках якого були створені мобільні групи для оперативного реагування на такі звернення.

Основними завданнями таких груп є протидія та запобігання домашньому насильству в усіх його проявах, інформування жертв насильства про їхні права та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників, притягнення їх  до відповідальності, проведення профілактичної роботи.

Успішний та позитивний досвід діяльності мобільних груп показав необхідність їх створення в інших містах Львівської області. У 2021 році такі групи запрацювали у містах Стрий, Дрогобич та Червоноград. Правоохоронці працюють у режимі 24/7, цілодобово реагуючи на звернення щодо вчинення домашнього насильства.

Від початку 2021 року по поліції Львівщини надійшло понад 12 тисяч звернень від громадян з приводу вчинення домашнього насильства, 5550 з яких були підтверджені. Протягом цього часу правоохоронці склали 5180 протоколів за ст.173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення, з них за вчинення повторного правопорушення – 1300, а також винесли 1900 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Крім того, проведено 163 досудові розслідування у рамках кримінальних проваджень, відкритих за ст.126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України.

Станом на сьогодні, на обліку перебуває 4950 кривдників, з них 748 поставлено на облік у 2021 році.

Поліцейські закликають громадян не замовчувати про факти домашнього насильства та у разі його вчинення щодо вас або ваших рідних терміново звертатись до поліції за номером 102. Ми допоможемо!

Відділ комунікації поліції Львівської області

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.