Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Представники ООН відвідали Львів, щоб перевірити стан реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та готовність до нового навчального року

Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка, та Мурат Шахін, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, відвідали Львів, щоб оцінити, як у часи пандемії COVID-19 місто захищає права дитини та яких заходів вживає, щоб у новому навчальному році школи залишалися відкритими. Це перший візит пана Шахіна до Західної України з часу його призначення у липні 2021 року.

У перший день візиту представники ООН провели зустріч із міським головою Львова Андрієм Садовим, на якій обговорили участь Львова в ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді», досягнутий прогрес та бачення майбутнього. Львів – одне з перших українських міст, які приєдналися до ініціативи та почали впроваджувати відповідні зміни для дітей у 2018 році. Цього року Львів може стати одним із трьох перших міст України, яким після незалежної оцінки буде надано офіційний статус міста, дружнього до дітей.

Голова Представництва ЮНІСЕФ підкреслив роль місцевих громад у захисті прав дітей під час пандемії COVID-19.

«Ми розраховуємо на підтримку місцевої влади, яка відіграє важливу роль у забезпеченні того, щоб школи залишалися відкритими, – наголосив пан Шахін. – Діти та молодь по всій Україні не можуть втратити ще один рік нормального навчання. Вакцинація вчителів та батьків, а також упровадження запобіжних заходів можуть допомогти продовжувати навчання та зробити школи безпечними для кожної дитини».

фото: Роман Балук

«Пандемія викликала катастрофічні перебої в освіті. Тому важливо гарантувати безпечне офлайн навчання у школах для якісної освіти і ментального здоров’я дітей та батьків. До 1 вересня близько третини освітян вже були повністю вакцинованими і ще 23% отримали першу дозу вакцини. У Львові кількість освітян, вакцинованих хоча б однією дозою, сягнула 70% і продовжує зростати, завдяки тому, що місцева влада відкрила мобільні пункти вакцинації в університетах, гуртожитках, супермаркетах і на молодіжних заходах. Але, наприклад, у Львівській й інших областях рівень вакцинації нижчий, тож я закликаю місцевих управлінців і шкільні адміністрації в інших містах запроваджувати таку практику, особливо зважаючи на факт наявності достатньої кількості вакцин CovidShield, AstraZeneca-SKBio, CoronaVac, Pfizer і Moderna для всіх освітян. Більше того, нещодавно Уряд США передав Україні 188,370 доз Pfizer-BioNTech to Ukraine», – зазначила Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні.

Делегація відвідає сільську школу, щоб дізнатися про її готовність до нового навчального року та впроваджені в ній заходи пом’якшення ризиків, пов’язаних із COVID-19. Потім вони зустрінуться з отцем Богданом Прахом, ректором Українського католицького університету (УКУ), давнім партнера ЮНІСЕФ у сфері соціальних змін та поведінки в галузі охорони здоров’я. Делегація відвідає місцевий центр вакцинації, де дізнається про перебіг кампанії імунізації проти COVID-19 у Львівській області.

У суботу представники ООН долучаться до щорічної події «МолоДвіж», яка стане платформою для обговорення ключових завдань молодіжної політики з національними та місцевими партнерами. Пані Лубрані та пан Шахін проконсультуються з молодіжними лідерами щодо пріоритетів української молоді та ролі, яку вони хочуть відігравати у розв’язанні найактуальніших проблем на національному та місцевому рівнях. Питання, порушені молоддю, будуть включені до планів програм ЮНІСЕФ на найближчі п’ять років.

Дитячий фонд ООН продовжить співпрацю з урядом та партнерами на місцевому рівні з питань пом’якшення впливу COVID-19 на дітей та молодь та забезпечення успішної реалізації їхніх прав.

Exit mobile version