Листи до редакції

Признаки хорошого лікаря, або як найти його

«Сарафанне радіо», звичайно, перевірений спосіб визначити який лікар краще але, можливо, якості, перераховані нижче, допоможуть вам зробити свій власний правильний вибір.

Деякі ознаки хорошого лікаря або як знайти свого лікаря

Перший ознака

Ввічливість і виховання. Всім відомо, що слово лікує. А буває навпаки – ранить. Тому хороший лікар повинен бути, насамперед, добре вихований. Він повинен зустрічати з посмішкою, дивитися в обличчя при розмові, бути ввічливим. Не виявляти своєї переваги перед вами в галузі медичних знань. З готовністю пояснити те, що вам незрозуміло, доступною мовою (це відразу говорить нам, що лікар добре володіє предметом).

Звичайно, багато хто зараз згадає знаменитого доктора Хауса, чудового діагноста, але при цьому вкрай неприємну особу і наркомана. Якщо ви уважно дивилися серіал, то знаєте, що доктор Хаус вкрай рідко спілкується зі своїми пацієнтами безпосередньо, а отримує інформацію від своєї команди (напевно, розуміє, що з ним важко:). Можна також просто зайти на інтернет-сторінку Doctora.ua і самому в пошуку вибрати лікаря. Ви можете здійснювати пошук за різними признаками.

А ми з вами шукаємо лікаря, з яким будемо бачитися досить часто, обговорювати здоров’я своє чи своїх дітей. І якщо такий лікар буде з нами грубий і зарозумілий, то ми не підемо до нього знову, незважаючи на те, що він семи п’ядей у лобі.

Друга ознака

Голос і мова. Спокійний доброзичливий тон і впевненість у голосі дуже важливі для лікаря. Серед членів спільноти Блоги Мам багато психологів, можливо, вони підтвердять мої слова, є спеціальні техніки, що дозволяють заспокоїтися (або заспокоїти іншу людину) з допомогою плавної розміреним мови. А адже в кабінет лікаря (особливо дитячого) приходять, часом, дуже схвильовані і перелякані люди. І від того, як доктор говорить з ними, залежить їх душевний стан. Так що якщо ви йдете від лікаря заспокоєні і впевнені, то він точно хороший психолог.

Третій ознака

Уміння налагодити контакт з дитиною будь-якого віку. Це важливо, насамперед, для дитячих лікарів. Про що нам каже ця ознака?

По-перше, такий лікар предметно ознайомлений з основами дитячої психології, значить добре освічений.

По-друге, він зуміє набагато докладніше оглянути дитину (кричущу і перелякану дитину оглянути майже неможливо), значить швидко і правильно встановить діагноз. Він скаже, чи варто дитину записувати на МРТ чи ні. Пошук МРТ ви можете здійснити на сайті doctora.ua/diagnostic/kiev/p-mrt. При зручній системі пошуку ви швидко самі можете обрати відповідну клініку з МРТ.

По-третє, зможе отримати цінну для діагнозу інформацію від спілкування з самою дитиною, особливо з підлітком, які часто приховують її від батьків, боячись покарання.

До речі, якщо ваша дитина підліток (неважливо дівчинка чи хлопчик) і він просить вас при огляді вийти (або не просить, але ви бачите, що йому незручно при вас роздягтися або говорити), проявіть такт і дозвольте йому кілька хвилин поспілкуватися з лікарем наодинці.

Ще раз повторюю, це може бути дуже цінним для швидкої діагностики. Тільки не влаштовуйте потім допит лікаря, якщо дитина вирішить розповісти вам, доктор це і так зробить, якщо ж розповість без дозволу, то втратить довіру свого пацієнта.

Подальші ознаки – в наступні статті!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.