Листи до редакції

Протягом цього року інспектори Львівського загону у 238 випадках відмовились від неправомірних винагород

Сьогодні в  Україні, як і всьому світі, 9 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. У 2003 році в цей день країнами підписано міжнародний договір, який зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалювати відповідні закони й засновувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

В Державній прикордонній службі України розроблено Антикорупційну програму на 2023-2025 роки, яка визначає основні напрямки запобігання корупційним проявам серед персоналу відомства.

У Львівському загоні на плановій основі здійснюються превентивні заходи з особовим складом щодо недопущення корупційним проявам та формування нульового рівня толерантності до корупції.

Так, протягом поточного року системно проведено заходи, які  спрямовані на запобігання та протидію корупційним проявам, зокрема це анонімні опитування як з військовослужбовцями, так і з подорожніми через державний кордон, інструктажі, антикорупційні акції, бесіди, заняття, тренінги тощо.

До слова, минулого місяця в пунктах пропуску на державному кордоні та прикордонних підрозділах проходила антикорупційна акція «Корупція завжди має наслідки». Акція спрямована на запобігання і викриття хабарництва та інших проявів протиправної діяльності серед охоронців держрубежу та громадян.

У пунктах пропуску прикордонники провели роз’яснювальну роботу з  громадянами, які слідують через кордон, щодо дотримання чинного законодавства. Водночас правоохоронці нагадали подорожнім про доброчесний перетин кордону та необхідність повідомлення про факти корупції, у разі, якщо такі їм відомі. Такі ж заходи прикордонники провели й серед жителів прикордонних населених пунктів.

Зазначимо, що протягом цього року інспектори Львівського загону у 238 випадках відмовились від неправомірних винагород. Загальна сума хабарів сягає понад 1,4 млн грн.

Прикордонники вкотре звертаються до усіх громадян – не порушуйте чинного законодавства України та не намагайтеся втягнути у протиправну діяльність співробітників Державної прикордонної служби, пропонуючи хабарі за прийняття неправомірних рішень! Кордон не місце для корупції!!!

Голос Сокальщини на GoogleNews