Головна / Листи до редакції / Мандруймо Україною

Мандруймо Україною

Вчителі Стенятинської ЗШ ІІІІ ступенів побували в Кам'янціПодільському, Хотині, Борщеві. Кам'янецьПодільська та Хотинська фортеці входять до переліку "Семи чудес України", печера "Кришталева"  "Семи природних чудес України", а тому, очевидно, поїздка була дуже цікавою і насиченою. Педагоги дізналися багато такого, про що зможуть розповідати учням на уроках і під час проведення виховних годин.

Печера Кришталева розташована у Борщівському районі Тернопільської області. Її протяжність двадцять три кілометри, але освітлений туристичний маршрут  не більше трьох кілометрів.

Залишки Сарматського моря створили це диво природи мільйон років тому і йому немає аналогів у Європі. Двогодинна екскурсія промайнула як одна мить. Екскурсовод намагався налякати нас кількома легендами, вимкненим світлом і летючими мишами, але ми лише сміялися і щиро дякували за цікаво проведену екскурсію.

Хотинська фортеця знаходиться у Чернівецькій області. Всі бачили її у фільмах "Захар Беркут", "Д'Артаньян і три мушкетери", "Тарас Бульба", "Балада про доблесного лицаря Айвенго" та знають про знамениту Хотинську битву 1621 р., яка змінила хід світової історії. Але знати і бути  різні речі. Круті схили Дністра, мури заввишки сорок і завтовшки п'ять метрів, свята земля, полита кров'ю наших предків  все це справляє незабутнє враження.

А коли пригадуєш імена Володимира Великого, Данила Галицького, Дмитра Вишневецького (Байди), Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка  перехоплює дух. Біля фортеці стоїть пам'ятник Петру Сагайдачному. Саме він з об'єднаним військом козаків і поляків п'ять тижнів стримував натиск турків, яких було у десять разів більше. Коли ми співали гімн України, слова "Ще не вмерла України ні слава, ні воля…" наповнювалися особливим змістом.

Другий день нашої поїздки провели у Кам'янціПодільському, оглядаючи фортецю і місто. Коли до цих мурів підійшов султан Осман, з подивом вигукнув: "Хто збудував ці укріплення?!" На відповідь: "Господь!",  він махнув рукою, "то нехай Господь і завойовує!". Фортецю у свій час не змогли взяти не лише турки, а й козаки під проводом Богдана Хмельницького під час визвольної війни 1648-1655 рр.

Жителі Кам'янця склали свій список семи чудес, до якого, крім фортеці, входять і каньйон біля річки Смотрич; і міст викарбуваний (за твердженням деяких істориків) на Троянській колоні в Римі; і єдина християнська церква з мусульманським мінаретом. Все це можна переглянути у фільмі "Стара фортеця", прочитати у романах Генріка Сенкевича "Пан Володийовський" і Володимира Малика "Таємний посол", але краще побачити на власні очі. Коли ти стоїш у Папській башні і знаєш, що звідти 12 жовтня 1823 року зумів втекти Устим Кармелюк, жодна світлина не дасть відповіді на запитання як йому це вдалося?

Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу. Мандруйте Україною, відвідуйте подібні місця, беріть зі собою дітей  і ви іншими очима подивитеся на світ, який вас оточує.

Галина СОЛОГУБ,
вчитель Стенятинської школи.

 

учні Стенятинської школи подорожують Україною

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − seventeen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!