Листи до редакції

Реставратори відновили історичні двері поблизу «Львівводоканалу»

У Личаківському районі на ще одну відреставровану історичну браму стало більше. Цього разу фахівці відновили дерев’яні двері у будинку на вул. К. Левицького, 122. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Двері цього будинку на вул. К. Левицького, 122 реставрували у два етапи: спочатку робили нові ручки та відновили оздоблення, а далі майстри замінили ламель – це листи деревини невеликої товщини.

«Зовнішня частина цих листів зроблена з дуба, а внутрішня – з хвої, тому вона вже просіла. Довелося все замінити і перефарбувати. Також ми зробили столярну реставрацію цих дверей», – каже реставратор Ростислав Малецький.

«Загальна вартість реставраційних робіт становила 38 640 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 11 592 грн», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Це не єдина відновлена брама на вул. К. Левицького. У будинку № 21 на початку літа відреставрували історичні двері-віяло. Це внутрішні двері під’їзду, які можуть відчинятися у дві сторони.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.