Листи до редакції

На Сокальщині розпочалася нерестова заборона на вилов риби

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів. З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення у рибогосподарських водних об’єктах встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у нерестовищах. Розпочалася вона з 1 квітня.

Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у річках Західний Буг, вона триватиме з 1 квітня по 20 травня, у водосховищах і технічних водоймах – з 1 квітня до 10 червня, у придаткових системах водойм (притоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня до 30 червня.

Згідно з наказом Управління державного агентства рибного господарства у Львівській області «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області» квітень, травень та червень цього року оголошено місяцями охорони нерестуючої риби. Також нагадаємо, на території області діятиме заборона на рибальство та вилов раків.

Отож, річка Західний Буг: де не можна ловити :

  • від автомобільного мосту дороги на село Яструбичі Радехівського району по течії до автомобільного мосту дороги на село Волсвин;
  • від бетонного мосту об’їзної дороги міста Червоноград по обидва боки до витоку річки Білий Стік;
  • від автомобільного мосту міста Сокаль до старого залізничного мосту дороги на хімічний завод;
  • від межі села Ульвівок Сокальського району до автомобільного мосту дороги на місто Нововолинськ (Сокальський район).

Річка Солокія:

  • від автомобільного мосту по вул. Забузькій проти течії до впаду каналу шахти «Відродження» (поблизу села Острів).

Також заборонено у водоймі в місті Соснівка (Сокальський район): це берегова лінія протяжність 400 м зі сторони лікарні в місті Соснівка.

І Добротвірське водосховище («Добротвір»): від межі села Перекалки по лівому березі за течією річки Західний Буг до межі селища Добротвір.

Варта додати, що вилов риби в нерестовий період дозволяється виключно однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега на спеціально визначених ділянках – про це радіо «Сокаль» розповів старший державний інспектор Управління Державного агентства, Львівський рибоохоронний патруль Олександр Прібега.

Сокаль FM65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.