Листи до редакції

Сенсаційна знахідка в Угнові – на місцевому кладовищі виявлено фігуру святого Івана Хрестителя. Фото

11 лютого польсько-українська експедиція проводила інвентаризацію Угнівського цвинтрю.

Учасники експедиції наткнулися на ледь помітну із землі і трави кам’яну скульптуру. Після розкопок та ідентифікації виявили, що це фігура святого Івана Хрестителя. Про це свідчить постамент на якому виразно написано. Сама скульптура дуже пошкоджена (відсутня голова). Про знахідку повідомляє Юрій Крамар (Jurij Kramar)у соцмережі Фейсбук.

З історії

З незапам’ятних часів в Угнові з східно-північної сторони на оборонному валі стояла капличка св. Івана Христителя. Нещодавно цю капличку відновила на гірці св. Івана (Яна) Галина Губені – саме вона сьогодні знайшла цю фігуру. З одного боку каплички стояла дерев’яна фігура, а з другого боку кам’яна фігура св. Івана Хрестителя.

Дерев’яну фігуру поставили поляки, кам’яну фігуру поставили українці у тридцятих роках минулого століття. Дерев’яна фігура впала на початку Другої світової війни. Кам’яну фігуру завалили трактором на початку шістдесятих років комуністична влада. Залишки кам’яної фігури угнівчани заховали на цвинтарі. Дерев’яна фігура (теж без голови зберігається в Угнові).

Св. Іван Хреститель з давніх давен є покровителем Угнова.

Сьогодні, я б сказав, сталося чудо, бо ми знайшли св. Івана Хрестителя. Українці і поляки, які сотні років жили спільно в Угнові, навіть змагалися, чий більший покровитель «Іван Хреститель», – повідомляє Юрій Крамар

Що ж будем робити, шановні Угнівчани? Пропоную в Угнівській церкві поставити скарбонку для збору грошей на реставрацію фігури. Від нині мені обіцяли поляки, також скарбонка буде стояти у ближніх селах на польському боці.

Угнівський Святий Іван Хреститель – символ злагоди і миру двох народів.

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.