Листи до редакції

Сьогодні у Львові вшанували памʼять загиблих у Другій світовій війні

Сьогодні у Львові, на місці, де був концентраційний табір для військовополонених «Шталаг-328», вшанували памʼять загиблих у Другій світовій війні

Про це відзначив очільник Львівщини Максим Козицький.

«Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій. Наша держава приєдналася до європейської традиції відзначення цієї дати.

8 травня – нагадування, що Друга світова – результат домовленостей двох тоталітарних режимів: нацистського у Німеччині й комуністичного – в СРСР. А ще – це нагадування про надто тривалу мовчазну відмову найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. Наслідок – геноцид українського, єврейського, кримськотатарського народів. Мільйони невинних жертв.

Пам’ятати – означає цінувати справедливий мир і дотримуватися його всією міжнародною спільнотою. Пам’ятати, якою ціною ми засвоїли цей урок, і не допустити нових багатомільйонних жертв.

Ми, українці, відмовляємося бути жертвами. Ми б’ємося – за себе, за своє майбутнє, за майбутнє наших дітей та внуків у вільній, великій і Незалежній державі. За всіх, хто не зміг відстояти себе у часи Другої світової. І нам дуже хочеться, щоб великі та сильні держави не давали мовчазної згоди на геноцид нашого народу у XXІ столітті. Бо інакше ІІІ світова – неминуча», — наголосив начальник Львівської ОВА.

Вічні шана і пам’ять тим, хто поклав життя у боротьбі з нацизмом. Вічний спокій тим, хто став жертвою цього терору.

Слава усім, хто сьогодні виборює справедливий мир для України!

Голос Сокальщини на GoogleNews