Листи до редакції

Спалювання сухостою може призвести до екологічної катастрофи: на Львівщині у зоні небезпеки магістральні нафтопроводи АТ «Укртранснафта»

Небезпека довкіллю та об’єктам магістральних трубопроводів: спалювання сухостоїв може призвести до екологічних катастроф

Із початку року на території Львівської області зафіксовано 190 пожеж сухої трави, які знищили більше 30 га. Дрогобиччина не виняток. Сухостій палять на приватних територіях, у лісах, полях, поблизу водойм тощо.

На сполох б’ють не лишень надзвичайники, яким додається клопотів, але й екологи, медики та адміністрація АТ «Укртранснафти», а саме ЛВДС «Дрогобич». Уся річ у тому, що на території Дрогобицької громади проходить низка магістральних нафтопроводів. Тож зважаючи на численні підпали сухої трави та чагарників – у зоні небезпеки території із ділянками нафтопроводу, що закріплені за ЛВДС «Дрогобич», що становить неабияку небезпеку.

Зважаючи на це адміністрація АТ «Укртранснафти», а саме ЛВДС «Дрогобич»  звертаються із проханням до усіх свідомих мешканців Дрогобицької територіальної громади – пам’ятати, що розведення вогню поза спеціально обладнаними місцями, а також спалювання сухої рослинності та поживних рештків на територіях поблизу об’єктів магістральних нафтопроводів АТ «Укртранснафта» – суворо заборонено.

Окрім цього, зважаючи на зростання кількості пожеж в екосистемах, Дрогобицьким районним управлінням ГУ ДСНС України у Львівській області створено чотири рейдові групи, які моніторять ситуацію щодо пожеж на Дрогобиччині та виявляють порушників.

До роботи рейдових груп надзвичайники залучають як особовий склад (в кожній групі працює 9 осіб) так і безпілотні літаючі апарати, які допомагають моніторити ситуацію на відкритих територіях та виявляти пожежі.

У Дрогобицькій територільній громаді найчастіше пожежі фіксують у районі вулиць Наливайка та Коновальця, а також у межах сіл Болехівці, Раневичі, Лішня та інші.

Рятувальники стверджують – дим, що потрапляє від спалювання сухостою у повітря містить діоксини, бензопірени, карцерогенні сполуки, чадний газ. Люди, які часто дихають забрудненим повітрям, можуть страждати від бронхіту, астми, тонзиліту. Також підвищується ризик виникнення ракових пухлин. Від пожеж в екосистемах страждають звірі та птахи.

Надзвичайники нагадують – підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу: для громадян від – 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб – 15 300 грн до 21 420 грн.

Що робити, якщо стали свідком підпалу трави? 

– у випадку виявлення підпалу сухої трави чи чагарників телефонуйте «101»;

– викличіть на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;

– сфотографуйте порушення.

І пам’ятайте –  суху траву та гілки слід не спалювати, а закопувати. Таким чином не страждатиме довкілля і все живе навколо.

Джерело

Голос Сокальщини на GoogleNews