Листи до редакції

Поліцейські Львівщини закликають пішоходів використовувати світловідбивні елементи у темну пору доби

Прості дії рятують життя! Правоохоронці нагадують про дотримання пункту 4.4 Правил дорожнього руху,  де вказано, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху. 

Із скороченням світлового дня зростає кількість ДТП за участю пішоходів, велосипедистів, а також підвод та інших транспортних засобів, не обладнаних освітлювальними приладами або світловідбивними елементами. Особливо це стосується міжміських та сільських автошляхів, які погано освітлюються. У темну пору доби водії  бачать лише ту частину дороги, яка освітлена фарами автомобіля, тому раптова поява пішохода у темному вбранні чи велосипедиста без спеціальних приладів може завершитися трагедією.

Тож правоохоронці нагадують:
•    переходьте дорогу лише пішохідним переходом (підземним і наземним), а у разі його відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;
•    у темну пору доби бажано мати на одязі світловідбивні елементи;
•    дітям спеціальні світловідбивні наліпки  (флікери) можна додатково розмістити на рюкзаку, сумці або взутті – це зробить їх помітними для водіїв автомобілів, що рухаються в обох напрямках;
•    велосипедисти, водії моторолерів, керманичі кінних підвод можуть використовувати флуоресцентний одяг, який зробить їх більш помітним у темряві,  а також оздоблювати свої транспортні засоби світловідбивними елементами.

Водіїв автомобілів поліцейські  закликають бути максимально обережними та уважними у темну пору доби, не перевищувати швидкість, особливо на погано освітлюваних ділянках доріг, а також поблизу пішохідних переходів, перехресть, навчальних закладів.

Відділ комунікації поліції Львівської області

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.