Листи до редакції

Старост громад Львівщини запрошують на безкоштовне навчання

Програма «U-LEAD з Європою» нещодавно оголосила відбір учасників нової навчальної програми «Кроки для старост 2021».

Ця програма розроблена спеціально для старост громад та допоможе їм ефективно виконувати повноваження, які передбачені новим законодавством. Навчання безкоштовне та відбуватиметься у режимі онлайн. Про це повідомляють у Львівському регіональному офісі U-LEAD.

«Це відносно нова посада у системі органів місцевого самоврядування, тому виникає багато запитань щодо діяльності старости. Староста – це представник голови громади у старостинському окрузі, а з іншого боку – це представник громади старостинського округу в органах управління громадою. Загалом, на старосту покладено багато обов’язків, а нещодавно прийняті зміни до законодавства, яке регулює призначення на посаду та діяльність старости, суттєво змінює підходи, які існували у попередні кілька років. Навчальна програма «Кроки для старости» має надати не лише розуміння про законодавчі підстави діяльності старости, посадові обов’язки і права, а також можливості, які відкриває існування цієї посади, для розвитку кожного старостинського округу громади», – зазначає Галина Хрущак, керівниця Львівського регіонального офісу Програми.

Навчання стартують з 27 вересня 2021 року та триватимуть сім тижнів. Програма освітнього заходу включатиме аналіз нового законодавства, практичні аспекти роботи старост в громада, напрацювання проєктів для розвитку старостинських округів та співпрацю з колегами-старостами зі всієї України.

Для участі в програмі необхідно заповнити заявку та надіслати її на електронну адресу організаторів навчань – regops.u-lead@giz.de, вказавши в темі листа назву громади та область. Заявки прийматимуться до 27 серпня 2021 року, 18:00.

Нагадаємо, що Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Голос Сокальщини на GoogleNews