Листи до редакції

Старенькі та одинокі на Сокальщині мають опіку

Як і в кожному суспільстві, у нашому районі є категорія людей, яким потрібна соціальна, медична допомога. Власне, цю роботу виконує Сокальський районний територіальний центр.

Його директор Тетяна Бугай ознайомила мене з роботою цієї установи.

– Наш територіальний центр,  розповіла вона, створений ще 18 травня 1995 року і у ньому працює чотири відділи: соціальномедичний, соціальної допомоги вдома, соціальнопобутової адаптації, відділ надання адресної натуральної і грошової допомоги. Наприклад, кожен пенсіонер, інвалід може скористатися консультацією лікаря, курсом магнітотерапії, тубускварцем, процедурами інгаляції, відвідати соляну кімнату. А тепер до цього списку додались ще масаж та кардіограма. І всі ці послуги безкоштовні для цієї категорії людей. У відділі соціальної допомоги працюють 62 особи, які опікуються одинокими людьми безоплатно.

Наші працівники можуть надавати платні послуги самотнім людям, які хоч і мають працездатних дітей, але з тих чи інших причин живуть самі. І кожен з них може вибирати певні послуги, зважаючи на бажання і можливості. Серед найбільш популярних це: вологе прибирання, вартість якого 21,35 грн., миття вікон  14,70 грн., прасування білизни 14,70 грн., приготування їжі  26,20 грн. У нашому центрі проводяться різноманітні заходи. У ці дні організували захід до Великодня, надсилаємо листи до керівників підприємств і установ з проханням надати продукти до Великоднього кошика. У минулому році вдалося зібрати продуктів на суму 15600 грн. А відділ надання адресної натуральної і грошової допомоги є найбільшим, бо пропонує широкий спектр послуг. Тут працюють швея, лікаріконсультанти, перукарі, кравці, є можливість попрати і випрасувати постіль. Медсестра міряє артеріальний тиск, робить аналіз на цукор та різноманітні ін'єкції. Ми приймаємо благодійні внески, одяг, взуття для малозабезпечених осіб.

Мені вдалося поспілкуватися з старшою жінкою Стефанією Гнатюк, яка вже з 2012 року відвідує Сокальський територіальний центр і дуже задоволена. Про нього їй розповіли її друзі.

– Мене тривалий час боліла спина,  згадує співрозмовниця.  І я пішла у територіальний центр до лікаря, котрий мене оглянув, виписав необхідні медикаменти і процедури. І знову мені не довелось йти у медичний заклад, бо тут, у цьому центрі працюють кваліфіковані медсестри, які дуже добре роблять ін'єкції. Також за порадою лікаря двічі на рік: восени і весною відвідую соляну кімнату, ходжу на магнітотерапію та роблю кардіограму. Багато моїх знайомих, людей похилого віку, із задоволенням приходять сюди, де нас дуже добре обслуговують, ставляться з повагою і розумінням.

Думку пані Стефанії підтримали й інші пенсіонери, які у цей час були у Сокальському територіальному центрі.

Олена СЕМКІВ,
студентка факультету журналістики
Львівського національного університету "Львівська політехніка".            

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.