Листи до редакції

Чи варто розширювати бар біля дитячого майданчика?

Хочу висловити свою думку стосовно дискусії, яка велася на сторінках газети щодо дитячого майданчика і літнього шатра від піцерії "Фігаро".

Нещодавно по телебаченню дивилася передачу, де американські індіанці зустрічалися з українцями. Професорка та фермер представляли національну кухню та культуру індіанців.

Коли вкінці передачі журналіст поцікавився, як вони відпочивають, чи вживають спиртні напої, то була вражена відповіддю. Індіанець сказав, що вони прагнуть відродитися як етнос, бо були знищені "вогняною водою", тобто алкоголем. Так вирішили індіанці. А ми полемізуємо ставити чи не ставити шатро неподалік дитячого майданчика? Адже все розпочинається з малого. Ще з дитячих літ вони чують лайку, нецензурні слова, бачать пиятику, засмічення природи. За двадцять років незалежності України іде деградація народу, пияцтво, наркоманія, розпуста, нищимо екологію, доводимо до зубожіння наші міста і села, люд виїжджає за кордон. Молодь спивається. То яке майбутнє в нашої нації і народу? І свої шинкарі творять лихе діло. Звичайно, ніхто не проти підприємництва, розвитку бізнесу. Але, мабуть, кожен підприємець мав би задуматися, чи його бізнес приносить громаді користь чи зло? Чомусь потяг до наживи пригнічує здоровий глузд і далі своєї кишені ми нічого не бачимо. Звичайно, то дуже похвально, що підприємці жертвують на добрі справи міста, села, громади. Це їм зарахується.

Наскільки пригадую, у Києві було прийнято рішення про заборону розміщення закладів, де розпивають спиртне, неподалік шкіл, дитсадків, дитячих майданчиків. Чи не пора, шановні християни, бачити Бога не тільки в церкві, а всюди, у всіх справах і ділах? Треба творити Божу красу. І на найвищому, і на місцевому рівнях прийняти рішення, які б убезпечили дітям право рости в здоровому середовищі.

Нині на пачках сигарет написано застереження: "Шкідливо для здоров`я". Так і на кожній пляшці потрібно зробити такий самий напис. Бо через алкоголь стільки хвороб  інфаркти, інсульти, хвороби нирок, печінки, онкологічні захворювання… Якщо громадськість, місцева влада не буде дбати про духовне здоров`я, то куди покотиться наш народ? Кожна людина має діяти по честі і совісті, згідно з нашими законами.

Любов ПРОЦАЙЛО,
мешканка м. Сокаль.

Голос Сокальщини на GoogleNews