Листи до редакції

Стрілківська громада на Львівщині затвердила рішення щодо захисту лісу

30 грудня 2020 року Стрілківcька ОТГ проголосувала за рішення, що стосується лісової господарки

Про подію повідомив Курій Василь.

Роки праці активістів, вимоги місцевих жителів, зауваження місцевих підприємців, бажання навести лад керівників громади та депутатів реалізовані в одне рішення і воно просто крутезне.

Вірю, що з того моменту стан справ в лісовому господарстві на теренах територіальної громади покращиться, місцеві підприємці отримають можливість працювати, а бюджет наповнюватися, – продовжує п.Василь. Дякую Микола Дрозд за позицію, Андрій Соджак за напрацювання, депутатам і старостам за розуміння та бажання будувати сильну та правильну громаду.

Сьогодні Василь Курій повідомив, що він і гадки не мав що голосування в Стрілківській ОТГ про захист лісу буде мати такий ажіотаж.

Пишуть люди з усієї України, просять напрацьовані в Стрілках рішення і хочуть схожі приймати в своїх громадах. З радістю ділюся досвідом – бо Україна єдина!

Ось головні тези:

1️⃣Зобов’язати Лісогосподарські підприємства (далі – Постійні лісокористувачі) суворо дотримуватись законів України, розпоряджень та рішень місцевих рад.

2️⃣Постійні лісокористувачі повинні вчасно інформувати Стрілківську сільську раду про заплановані площі рубок лісу та встановити інформаційні стенди. На інформаційних стендах вивішується відповідна карта, де проводитимуться рубки, час проведення рубок та інша інформація, що стосується лісозаготівельних робіт.

3️⃣Постійні лісокористувачі зобов’язані попередньо проводити обговорення щодо всіх видів запланованих рубок із місцевими громадами та протоколи за результатами обговорень подати у Львівське ОУЛМГ, районну державну адміністрацію. Громадські слухання проводити згідно положення.

4️⃣Остаточне рішення на проведення чи заборону всіх видів рубок приймається виключно сесією Стрілківської сільської ради. У прийнятті рішення сесія керується результатами громадських слухань, рекомендаціями профільної комісії ради та пропозиціями виконавчого комітету сільської ради;

5️⃣Під час лісозаготівельних робіт постійні лісокористувачі зобов’язані забезпечити маркування транспорту для перевезення лісу та обов’язкове клеймування деревини, що відпускається;

6️⃣В інтересах охорони, раціонального використання та відтворення тваринного світу обмежити права лісокористувачів: у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, заборонити проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (використовувати вантажні автомобілі, трактори та проведення інших робіт підвищеного шуму);

7️⃣Обмежити рух вантажних автомобілів, якщо вага вантажу перевищує 10 тонн або 7 тонн на вісь, на дорогах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади за несприятливих погодніх умов (дощова, сніжно дощова та спекотна погода);

8️⃣Стрілківській сільській раді звернутися до Самбірської районної ради та до Львівської обласної ради із пропозицією ліквідації ЛГП «Галсільліс», поділу майна між територіальними громадами та передачі лісового фонду ЛГП «Галсільліс» територіальним громадам;

9️⃣Правоохоронним органам посилити контроль за дотриманням чинного законодавства у сфері лісових відносин;

🔟Контроль за виконанням цього рішення ради покласти на постійну депутатську комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього середовища;

 

✅П О Л О Ж Е Н Н Я про обговорення місцевими громадами запланованих лісогосподарських заходів – громадські слухання

1️⃣Постійні лісокористувачі за 3 місяці до запланованого початку лісозаготівельних робіт ініціюють громадські слухання з місцевими громадами.

2️⃣Постійні лісокористувачі за 10 днів до проведення слухань повідомляють сільську раду та місцеву громаду про час та місце проведення слухань та надають сільській раді дозвільні документи для проведення рубки: лісорубний квиток, матеріально-грошову оцінку лісосіки, угоду з підприємством (підприємцем), який буде розробляти лісосіку.

3️⃣На громадських слуханнях постійні лісокористувачі зобов’язані проінформувати місцеву громаду про свою діяльність:
👉проведення рубок на території громади протягом останніх 5 років;
👉скільки відраховано у бюджет громади коштів за виробку лісів за останні 5 років;
👉скільки посаджено лісу за останні 5 років;
👉скільки відремонтовано комунальних доріг, якими вивозилась деревина за останні 5 років;
👉вищезазначену діяльність підтвердити документами (кошторисами);

4️⃣Профільній комісії ради спільно з постійними лісокористувачами погодити дату проведення громадських слухань та забезпечити присутність старости та депутатів ради.

5️⃣Не вивіз кругляка за межі сільської ради, а переробка деревини місцевими підприємцями вважати пріоритетом – для погодження рубки громадою та сесією ради.

6️⃣Погоджувати проведення всіх видів суцільних рубок лісових насаджень на території Стрілківської сільської ради у випадку крайньої необхідності (масове захворювання лісу, стихійне лихо);

 

Дякую Богу, депутатам та очільникам!

Сьогодні #Стрілківcька_ОТГ проголосувала за рішення, що стосується лісової…

Опубліковано Курій Василь Середа, 30 грудня 2020 р.

Голос Сокальщини на GoogleNews