Листи до редакції

Суд оправдав “призначеного” винуватця ДТП – лікар та інспектор ДАІ працюють надалі

У часописі "Голос з-над Бугу" за 18 квітня 2013 року був опублікований допис Юрія Гайдаша "", де він описав дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася з ним 2 грудня минулого року, коли на його авто наїхав "Опель". Як з`ясувалось у лікарні, водій "Опеля" була нетверезою (нуль три проміле алкоголю у крові виявила медсестра), але лікар вважав, що, можливо, то від квасу, а не від алкогольних напоїв. Працівник ДАІ теж повідомив, що "нуль три проміле допускається". Потім були митарства в страховій компанії. У Луцьку відбувся суд, на який постраждалих не запросили. Суд постановив закрити провадження за відсутністю подій і складу правопорушень. Після цієї публікації свої думки на інтернет-сторінці газети "Голос з-над Бугу" висловили її читачі. Ось деякі з них.

"Виходить відкупилась винуватиця ДТП, а потерпілі мусять страждати фізично і матеріально за неправомірні і безсовісні вчинки хабарниці, інспектора, лікаря та судді. Панове!!! Не залишайте цю справу на півдорозі, злочинці та хабарники мають бути покарані" (Олександр).

"…Тоді ситуація могла б розвиватися поіншому. А ви наївно повірили. От в чому наша перша помилка, що ми віримо, що система, котра гине в корупції, підлості, буде діяти по справедливості…" (Михайло).

"Доброго дня! Перечитав статтю декілька разів і дійшов висновку, що пані водій дуже швидко зорієнтувалася, як вирішити цю проблему. ГРОШІ, і навіть великі гроші були задіяні в цій оборудці. Подумайте самі, працівник ДАІ під час медекспертизи наодинці з винуватцем ДТП "перетирають" питання вмісту алкоголю. Покази лікаря, напевно, не безкоштовні. А про нашу судочинну систему взагалі згадувати не хочеться!!! Вирок, винесений без потерпілих  та й той не на їх користь" (Олександр).

"На мою думку, Вам необхідно звертатись у вищі інстанції, можливо, на рівні районного суду Волинської області. Добиватись все ж таки перегляду справи із Вашою та водія буса присутністю. І, звичайно, мовчати не можна. Саме наше мовчання породжує їхню нахабність і зловживання своїми повноваженнями" (Анвер).

І, як з`ясувалось пізніше, автор цієї публікації Юрій Гайдаш не мовчав. Хоча й далі йому ставили підніжки. Наприклад, копію постанови суду, який відбувся 15.02.2013 року, отримав поштою лише 9.05.2013 р. Але потерпілий Ю. Гайдаш попросив суд поновити йому строк апеляційного оскарження, так як пропустив його з поважних причин (бо на суд не викликали, а постанову суду, після неодноразових звернень до суду з клопотанням про її видачу, надіслали поштою із запізненням). Йому поновили строк апеляційного оскарження, і він звернувся зі скаргою до апеляційного суду Волинської області, який постановив:

"Апеляцію потерпілого Гайдаша Юрія Сергійовича задовольнити частково. Постанову Луцького міськрайонного суду від 15 лютого 2013 року про закриття провадження по справі щодо Дищаковської Богдани Іванівни за ст. 124 КУпАП за відсутності у діях складу даного правопорушення, скасувати.

Визнати Дищаковську Богдану Іванівну винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Провадження по справі щодо Дищаковської Богдани Іванівни за ст. 124 КУпАП закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає. Суддя Апеляційного суду Волинської області Н. В. Матвієнко".

Далі постраждалий Юрій Гайдаш написав заяву про відшкодування збитків у страхову компанію. Її працівники дуже "сподівалися", що потерпілий не вкладеться у терміни, але, навчений попереднім випадком, він заяву подав вчасно. А рекомендованим листом вислав копію Постанови апеляційного суду. Паралельно потерпілий ще звертатиметься в Автомоторне бюро, яке видає ліцензії страховим компаніям, і в суд стосовно дій страхової компанії.

Коли в розмові з суддею апеляційного суду Юрій Гайдаш поцікавився, чому саме таку постанову виніс Луцький міськрайонний суд, почув у відповідь: "Суддя не розібрався". І не лише він. Бо як не залагоджуй справу, але колись, як каже народна мудрість, і лисиця вскочить у тенета.

Звичайно, ця справа для Юрія Гайдаша не закінчилася. Але добре вже те, що він не мовчав, не прийняв покірно кривду. Бо в нашому корумпованому світі нелегко домогтися правди. Але ж високий Рим був збудований не за один день. Тому й за правду треба боротися досить тривалий час. На жаль…

Оксана ПРОЦЬ.

P. S. Редакція й надалі відслідковуватиме події, і просить читачів газети висловлювати свої думки щодо пережитих подібних історій.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.