Листи до редакції

Священик вишиває прапори для українських батальйонів

У редакцію газети «Голос з-над Бугу» завітав капелан Українських батальйонів, які воюють в зоні АТО, о. Орест Карелін-Романишин. Нині він гостює у о. Михайла Нискогуза у Червонограді. А приїхав до нього у справі. Насамперед, його уповноважив керівник штабу національного захисту Дніпропетровської області Юрій Береза для виконання гуманітарної місії: налагодити взаємодію в організаційних питаннях Західної України зі штабом національного захисту Дніпропетровської області. Бійці просили не грошей, не зброї, а духовного захисту – оберегів: хрестиків, образків, а також можливості лікування у наших медичних закладах у разі поранення. Отож о. Орест звернувся до о. Михайла Нискогуза, з котрим знайомий давно, ще з часу боротьби за визнання і легалізацію української грекокатолицької церкви, щоб той допоміг. Звичайно, о. Михайло погодився, підтримав і допомагає.

До священика Ореста Кареліна-Романишина в зоні АТО бійці звертаються порізному: одні звуть його отцем, інші – батюшкою. Та, незважаючи на це, священик всім приділяє свою увагу. Когось розрадить, когось посповідає і причастить, за когось відправить панахиду. А у вільний час – вишиває бойові прапори для українських батальйонів, які воюють в зоні АТО. Вже створив їх більше п’ятдесяти. Його знамена майорять на кораблі «Гетьман Сагайдачний» і інших субмаринах Українського флоту. Останній він вишив для Львівського батальйону «Львів» (на знімку). Взагалі життя о. Ореста тісно пов`язане з нашим національним стягом. Він розповідав, що синьожовте знамено вішав на шпилі Львівської ратуші і на приміщенні Верховної Ради.

Має цілу колекцію українських прапорів, є у нього старовинні, є окроплені кров’ю не одного покоління українців. Ця людина глибоко цікавиться українською історією, символікою, своїм родоводом, можливо, для декого несподіваними будуть його відкриття. Але таким він є. І хоча батько Ореста був фіном, у його сина – чиста душа українського правдолюба та патріота. Нині мешкає на Херсонщині, і там у льоху зберігає свій неоціненний скарб – українські знамена: козацькі, стрілецькі, бандерівські. Дуже хоче свою колекцію передати о. Михайлу Нискогузу, котрий, можливо, зуміє у музеї продемонструвати її.

Священику Орестові Кареліну-Романишину 68 років, під цивільним одягом носить патріархиль і хрест. Духовну потребу бійців може виконати у будь-який час, але за потреби іншої може взяти до рук зброю.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.