Головна / Листи до редакції / Священик вишиває прапори для українських батальйонів

Священик вишиває прапори для українських батальйонів

У редакцію газети «Голос з-над Бугу» завітав капелан Українських батальйонів, які воюють в зоні АТО, о. Орест Карелін-Романишин. Нині він гостює у о. Михайла Нискогуза у Червонограді. А приїхав до нього у справі. Насамперед, його уповноважив керівник штабу національного захисту Дніпропетровської області Юрій Береза для виконання гуманітарної місії: налагодити взаємодію в організаційних питаннях Західної України зі штабом національного захисту Дніпропетровської області. Бійці просили не грошей, не зброї, а духовного захисту – оберегів: хрестиків, образків, а також можливості лікування у наших медичних закладах у разі поранення. Отож о. Орест звернувся до о. Михайла Нискогуза, з котрим знайомий давно, ще з часу боротьби за визнання і легалізацію української грекокатолицької церкви, щоб той допоміг. Звичайно, о. Михайло погодився, підтримав і допомагає.

До священика Ореста Кареліна-Романишина в зоні АТО бійці звертаються порізному: одні звуть його отцем, інші – батюшкою. Та, незважаючи на це, священик всім приділяє свою увагу. Когось розрадить, когось посповідає і причастить, за когось відправить панахиду. А у вільний час – вишиває бойові прапори для українських батальйонів, які воюють в зоні АТО. Вже створив їх більше п’ятдесяти. Його знамена майорять на кораблі «Гетьман Сагайдачний» і інших субмаринах Українського флоту. Останній він вишив для Львівського батальйону «Львів» (на знімку). Взагалі життя о. Ореста тісно пов`язане з нашим національним стягом. Він розповідав, що синьожовте знамено вішав на шпилі Львівської ратуші і на приміщенні Верховної Ради.

Має цілу колекцію українських прапорів, є у нього старовинні, є окроплені кров’ю не одного покоління українців. Ця людина глибоко цікавиться українською історією, символікою, своїм родоводом, можливо, для декого несподіваними будуть його відкриття. Але таким він є. І хоча батько Ореста був фіном, у його сина – чиста душа українського правдолюба та патріота. Нині мешкає на Херсонщині, і там у льоху зберігає свій неоціненний скарб – українські знамена: козацькі, стрілецькі, бандерівські. Дуже хоче свою колекцію передати о. Михайлу Нискогузу, котрий, можливо, зуміє у музеї продемонструвати її.

Священику Орестові Кареліну-Романишину 68 років, під цивільним одягом носить патріархиль і хрест. Духовну потребу бійців може виконати у будь-який час, але за потреби іншої може взяти до рук зброю.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!