Листи до редакції

Цієї осені у Львові планують висадити понад 2800 дерев

Мешканців запрошують долучитись до висадки дерев восени

Зокрема, як зазначила Олександра Сладкова, керівниця управління екології та природних ресурсів, до висадки запрошують долучитись усіх охочих мешканців та підприємців.

«Цей рік насправді був нелегкий, адже понад 700 дерев ми втратили під час буревію, і так само багато з наших дерев старіють, або знаходяться в неналежному стані, що, знову-таки, під час буревію було видно. Відповідно, цього року було вилучено 3200 дерев і важливо, щоб місто вирощувало мінімум стільки ж дерев, скільки було зрізано в цьому році. Цього показника ми досягаємо.

Цієї осені буде посаджено 2843 дерева, і на них вже виділені кошти. Близько 100 місць для висадки дерев ми визначили для потенційних спонсорів, якщо вони матимуть таке бажання. Зазвичай це найцентральніші місця, такі, як проспект Свободи, наприклад, бо там потрібно замінити багато дерев, тому що під час буревію чимало дерев постраждало, особливо на площі Івана Підкови і вздовж лінії тролейбусу. Так само окремою важливою акцією є посадка меморіального парку Героїв АТО, який буде в парку «Боднарівка», якраз безпосередньо перед військовою частиною на Стрийській-Рубчака», – зазначила Олександра Сладкова.

Відтак, цього року у Львові вже було висаджено близько 500 дерев, у тому числі завдяки проєкту «мільйон на район», метою якого було дати поштовх для озеленення в місті.

«Цьогоріч в місті вже посаджено понад 460 дерев, з яких 260 було висаджено спонсорських дерев ще весною. Цього року кошти на саджанці передбачені в бюджеті розвитку міста, і в нас була ініціатива «мільйон на район», де йдеться про те, що кожний район садить дерев і кущів на мільйон гривень. В кожному районі є понад 300 дерев і близько 600 кущів.

До саджанців надаються більші вимоги, для того, щоб це були дерева дієздатного віку, які буде важко заламати. Вони матимуть розвинену кореневу систему», – додала посадовиця.

До висадки дерев у місті закликають долучатись мешканців та підприємців.

«Якщо мешканці хочуть безпосередньо долучитися до посадки, то у кожному районі міста ми робимо спеціальну акцію, під час якої будемо саджати багато дерев. Там, де поблизу є парк, або громадський простір мешканці можуть брати участь у такому маленькому святі озеленення і посадки. Зокрема, це місяця на проспекті Свободи, в сквері Святого Юра, в Рясне, біля нового болотяного парку, а також в Гряді, бо мешканка цього села виграла у конкурсі «Озеленіть мою вулицю». Також ми плануємо озеленити Покровську площу і шукаємо спонсора для цієї посадки, бо там має бути посаджено 18 чорних сосен, і якраз для цієї посадки відремонтований сквер.

Для проспекту Свободи спонсор вже є: компанія, яка займається реконструкцією парків у Львові, виявила бажання подарувати місту 20 дуже якісних дерев, відповідно ті дерева, які знаходяться в критичному стані, будуть замінені цьогоріч»,— акцентувала керівниця управління екології та природних ресурсів.

Також вона додала, що у місті планують запустити проєкт «Родинне дерево», аби при народжені дитини мешканці могли звернутися і на її честь посадити дерево разом мерією, щоб воно росло якомога якісніше, і щоб зростало разом із малечею. Для того, аби взяти участь у проєкті, необхідно до 1 жовтня 2021 заповнити форму: https://forms.gle/pwowasMTzYN8fXh19

А загалом усіх охочих посадити дерево запрошують зголошуватись та заповнювати форму за посиланням: https://forms.gle/TrtLippWZ6hKbsWv6

презентація

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.