Листи до редакції

У Брюховичах орендар спустив озеро та затопив городи сусідам: міськрада перевіряє законність дій підприємця

У Брюховичах на вул. Незалежності України, 64 підприємець, який орендує озеро, частково спустив водойму без будь-яких дозволів від міста. Вода затопила сусідні городи.

Люди звернулися до офісу Львівської громади у Брюховичах і на місце виїхали посадовці Львівської міської ради. На яких підставах діяв підприємець, з’ясовують також і правоохоронці.

Одним із перших велику кількість води на городах помітив мешканець Брюхович Дмитро Вознюк і спершу подумав, що це аварія.

«Я побачив, що затопило всі ділянки. Вода текла з боку лісу з 16 до 21 години. Я передзвонив на водоканал в Брюховичі спитати чи часом немає ніякої аварії. Вже ввечері мені повідомили, що то напевно спускають так зване оце озеро «Плотіки». Воду скинули раптово, і вона затопила городи людям.

Завантажити фото
Там на рові є така труба 250-го діаметру, вона працювала на злив з 16 до 23 години безперервно. Було стільки води!», – каже Дмитро.

Вранці мешканці звернулися до офісу Львівської громади у Брюховичах і на місце терміново виїхала комісія посадовців Львівської міської ради.

За результатами виїзду встановили, що це орендована земельна ділянка юридичної особи, також в оренді перебуває озеро.

«Коли ми виїхали на місце, то виявили, що був прокопаний рів від озера в сторону залізниці, по якому з водойми стікала вода, що призвело до підтоплення прилеглих територій.

Зі слів представника орендаря, через те, що в озері піднявся рівень води, була підтоплена земельна ділянка, тому вони в аварійному порядку прокопали канал для того, щоб понизити рівень водойми. Львівську міську раду про це не повідомляли, тому погодити чи заперечити такі дії ми не мали можливості», – розповів Тарас Кубай, директор департаменту містобудування Львівської міської ради.

Комісія з представників управління державного контролю, управління екології та управління земельних ресурсів буде встановлювати законність дій орендаря. Також на місце викликали поліцію, яка зафіксувала дії підприємця.

«Попередньо представник орендаря погодився надати всі документи і пояснення. Наразі ми погодили те, що цей рів закопають, щоб не допустити повторного затоплення мешканців, але після того, коли правоохоронні органи зафіксують ці будівельні роботи, які тут були проведені», – додав Тарас Кубай.

Внаслідок спуску води, орендар завдав збитків довкіллю, кажуть в управлінні екології та природних ресурсів міста.

«Був понижений рівень води, що само по собі є шкодою довкіллю. До метра води спустили – точно складно сказати, адже озеро не є абсолютно рівним, тому десь може бути 60 см, а десь 70 см. Так само важко сказати скільки кубічних метрів води витекло звідси. Але це було здійснено абсолютно без дозвільних документів, що є порушенням водного і земельного законодавства. Такі роботи мають регулюватися відповідними службами, зокрема Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, які надають дозволи на скид», – розповіла Галина Микітчак, керівниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

Біля озера нині тривають будівельні роботи. За даними департаменту містобудування, це будівництво погоджувала ще Брюховицька селищна рада, до приєднання Брюхович до Львівської територіальної громади. Тож у міськраді також перевірять дозвільні документи, які орендар пообіцяв надати посадовцям.

Голос Сокальщини на GoogleNews