Листи до редакції

У лікарні Львова у пацієнтки змогли діагностувати внутрішню кровотечу печінкової артері з проривом в загальну жовчну протоку

Кровотеча псевдоаневризми правої печінкової артері з проривом в загальну жовчну протоку? Таке можливо? Так, і це стається вкрай рідко!

Саме такий цікавий анатомічний випадок прооперували медики Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова 67-річній львів’янці! Цікаво те, що права печінкова артерія у неї відходить від верхньої брижової артерії, а не від черевного стовбура, як зазвичай.

Пацієнтка довший час скаржилась на болі у верхніх відділах живота, низький тиск, блідість та кровотечі. Причину не могли діагностувати у попередніх медичних закладах. І тільки при черговому повторенні внутрішньої кровотечі наша мультидисциплінарна команда медиків змогла визначити локалізацію кровотечі, її причину та встановити правильний діагноз.

Стан пацієнтки був загрозливим для її життя. Спеціалісти відділення інтервенційного радіології, провівши ангіографію черевного стовбура, встановили – у жінки псевдоаневризма правої печінкової артерії. Саме вона спричиняла витік крові із пошкодженої судини в загальну жовчеву протоку. Через це пацієнтка постійно відчувала різкі болі у животі та мала масивні крововтрати.

Так, медики провели емболізацію спіралями лівої печінкової артерії, яка мала псевдовневризму і була причиною кровотечі. Простішими словами – перекрили кровотік до псевдоаневризми та зупинили кровотечу.

Важливо пам’ятати: внутрішні кровотечі небезпечні передусім тому, що можуть бути причиною серйозніших захворювань, про наявність яких ви навіть не підозрювали!

Зазначимо, що ІІ хірургічне відділення Лікарні швидкої допомоги – №1 в лікуванні шлунково-кишкових кровотеч у Львові! Тож закликаємо проходити планові медичні обстеження та вчасно звертатися до лікарів!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.