Листи до редакції

У Львові медики вшанували пацієнтку, яка віддала своє життя для порятунку 5 осіб. Фото

6:30 ранку. В довгому коридорі операційного блоку для вшанування пам’яті пацієнтки зібрались медики відразу кількох служб. Вони проводять жінку, що іде з життя, але при цьому врятує ще чотири інші.

Вже за хвилину вона в операційній. Ще хвилина мовчання… і починається майже 16-тигодинний процес трансплантації СЕРЦЯ, ПЕЧІНКИ та НИРОК від посмертного донора.

Про подію повідомили у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова

В ньому бере участь близько 40 медичних працівників з різних медичних бригад. В тому числі, уже традиційно наші добрі друзі та колеги з Інституту серця та Інституту хірургії та трансплантології ім.Шалімова.

З чого все почалось

6 лютого до нас із запамороченням та втратою свідомості поступила 45-річна львів’янка. Розрив аневризми, численні спроби цілої команди врятувати жінку – та її стан прогресивно погіршувався. Після тривалої боротьби, їй констатували смерть мозку.

Рідні жінки дали згоду на трансплантацію органів задля порятунку інших життів.

Коротко про реципієнтів

Нове здорове серце забилось у грудях 22-річного Василя.

Нирку отримала 36-річна Оксана, мама двох маленьких діток.

Ще одну нирку – 340річний Ярослав, тато двох маленьких діток.

Печінку отримала 48-річна Галина, мама трьох дітей. Внаслідок цирозу печінки та кількох шлунково-кишкових кровотеч вона уже неодноразово ставала нашою пацієнткою. Рішення про пересадку пані Галина прийняла за 30 хв у лікарняній палаті.

Всі операцій відбувались водночас у кількох операційних. До речі, ще одну пересадку нирки від родинного донора виконували у той час.

Вона була запланована раніше.

Підсумок доби: +5 врятованих життів! Світла пам’ять донору. Співчуття родині!

Голос Сокальщини на GoogleNews