Листи до редакції

У Львові провели унікальну операцію по видаленні пухлини печінки мешканцю області

Спеціалісти центру хірургії львівської Клінічної лікарні швидкої допомоги видалили сантиметрову кавернозну гемангіому печінки 47-річному чоловіку Львівщини

Чоловік, мешканець Львівської області, звернувся до нас 4 місяці тому через швидке збільшення розмірів живота, важкість і загальну слабкість. Ультразвукове обстеження виявило сформований новоутвір печінки, що збільшувало її розміри аж до тазу.

Сумнівів не було – необхідне оперативне втручання, проте поспішати не можна було, тож лікувальна тактика була розділена на кілька окремих етапів.

Спочатку була проведена емболізація лівої печінкової артерії в нашій ангіонрафічній операційній. Ця процедура дозволила зменшити кровотік у лівій частині печінки, що завадило б великій крововтраті під час майбутньої операції.

Другий етап – органозберігаюча операція, під час якої було видалено ліву частку та два уражені сегменти правої. Пухлинний утвір у найбільшому діаметрі сягав 25 сантиметрів!

Завдяки швидкій роботі експертів нашого Патологоанатомічного центру, без яких не обходиться жодна операція чи діагностика новоутворів, дозволило остаточно встановити діагноз – кавернозна гемангіома. Це сплетіння тонких кровоносних судин та порожнин заповнених кров‘ю і є найбільш частим доброякісним новоутворенням органу.

Часто гемангіоми є випадковими знахідками та не завдають жодної шкоди здоров‘ю пацієнта, проте, утвори таких великих розмірів є небезпечними та у будь-який момент можуть розірватися та призвести до розвитку масивної кровотечі.

Зараз пацієнт почувається добре, усі показники в нормі, що свідчить про збереження усіх функцій печінки та готується до повернення додому вже найближчими днями.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.