Листи до редакції

У Львові проводять безкоштовні екскурсії для вимушено переміщених українців

У Львові вимушено переміщених українців запрошують на безкоштовні ознайомчі екскурсії. «Львів зустрічає» – благодійна культурна ініціатива людей, які працюють у різних установах: Асоціації галеристів, Артцентрі «Я Галерея», ЛКП «Бюро спадщини», управлінні екології та природних ресурсів ЛМР та інших

Програма охоплює легкі ознайомчі прогулянки вулицями, парками та мистецькими просторами Львова, які проводять засновники та працівники місцевих культурних інституцій, а також Львівської мерії.

Арт-менеджер, куратор «Я Галерея» Павло Гудімов переконаний: зараз є величезна потреба як людей культури, так і людей, які приїхали до Львова, до спілкування, до знайомства.

«Основна важлива проблема – це травмованість нашого суспільства, травмованість людей, які пережили бомбардування, які пережили військові дії. Львів зараз є містом-укриттям, і, дай Боже, щоб воно так було і надалі. Ми розуміємо, що дуже багато людей потрапило сюди вперше. І виникла ідея зробити для них програму. Спочатку був тестовий режим. І, коли провели прогулянку Стрийським парком, зрозуміли, що це дуже добре працює. Сподівалися, що прийде 20-30 людей, а прийшло 150. Це велика потреба людей і велика вдячність. Цікаво, що того ж вечора виставка у «Я Галерея» зібрала 55 людей, а це вже межа. Коли ми говоримо про терапевтичну силу мистецтва, ні в кого це не викликає ніяких питань. А вдячність людей, які прийшли на подію, просто зашкалює. Хочеться працювати і працювати. Як приклад, вчора були дві екскурсії від «Бюро спадщини» – більш ніж 100 осіб на кожній із них і після закінчення ще годину люди не відпускали екскурсовода й постійно ставили йому запитання. Це щастя. Чи можливе щастя під час війни? Можливе. Чи можливо боротися не тільки зброєю? Можливо. Чи можливо у суспільстві знайти нові потенціали і не забувати про вічні цінності? Можливо. «Львів зустрічає» – це, власне, про оце», – підсумував Павло Гудімов.

Як додала начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, на екскурсіях акцентують не на хронології, – скажімо, розповідаючи про парк, роблять це через особистий зв’язок із містом. Цікаво, що до екскурсій долучаються також і львів’яни. «До 30% людей, які приходять, – це львів’яни, які просять долучитися. Можливо, це одна з місій управління екології в такій ситуації. Ми відпочиваємо під час цих екскурсій, набираємось позитивних вражень, нарешті хочеться жити, хочеться працювати. Екскурсії ми намагаємось робити не історичні, а показати парк через наш особистий зв’язок із містом. За ці 2 години ми побачили стільки усмішок, скільки ми не бачили за ці страшні 3 тижні», – розповіла Олександра Сладкова.

Зважаючи на зацікавлення та затребуваність, уже з наступного тижня тематика екскурсій розшириться. Зокрема, стартує цикл лекцій про львівське сучасне мистецтво. Крім того, музей «Територія терору» відкриває і свою програму у межах цієї ініціативи.

«Ми чудово розуміємо потребу. Ми чудово розуміємо, що зараз немає визначеності. Тому ми будемо працювати з такою програмою як «Львів зустрічає» весь час», – додав Павло Гудімов.

Контактні телефони:

+380 97 924 9792, Артцентр «Я Галерея»
+380 50 665 0603, Галерея «Зелена Канапа»

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/466102218537361/?ref=newsfeed

До слова, міський волонтерський штаб запустив телеграм-канал із можливостями для вимушено переміщених українців «Наразі у Львові». У ньому публікуватимуть, зокрема, й інформацію про безкоштовні екскурсії містом та майстер-класи для дітей і дорослих, цікаві вакансії тощо.598364831

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.