Листи до редакції

В Червонограді у продажі можуть з’явитися паски, які освячував колега хворого священика

Священик із Червонограда, у якого в суботу підтвердили коронавірусну інфекцію, проводив минулої неділі богослужіння і причащав!? До того ж, весь минулий тиждень вів активне життя, ходив по місту і спілкувався з великим колом людей…

Про це повідомляє Віка Балицька на своїй сторінці у фейсбук. Попередньо Голос Сокальщини повідомляв про те, що ПЛР-тест підтвердив захворювання на коронавірус в одного із священників у Червонограді

Цю інформацію мені написали в приват на умовах анонімності, після того як побачили у мене в стрічці перепост матеріалу про те, що на Буковині 5 священиків захворіло на коронавірус і вони контактували з сотнями вірян.

Інформація, яку мені написали є суспільно важливою і такою, яка може зменшити спалах коронавірусної інфекції в Червонограді, і відповідно на Львівщині. Відтак я, наскільки дозволяють мої можливості , подізнавалася по своїх знайомих деталі і отримала збірну інформацію:

  • Так от, священик, начебто, скаржився на погане самопочуття ще позаминулого тижня. Аналізи тоді чомусь не здавав. Але, кажуть люди, що отець буцімто говорив медикам, що піде на самоізоляцію. Однак, весь минулий тиждень отець був активний. І навіть, ймовірно, їздив на Волинь.
  • Минулої середи отцеві зробили експрес тест – він виявився негативним. Але вже у четвер в отця утруднилося дихання і його забрала до лікарні бригада швидкої (були в захисних костюмах). В суботу аналіз на ПЛР підтвердив у священика коронавірус. Він зараз у лікарні. Про це повідомив мед.чиновник ЛОДА А.Васько. (Додаю скрін)

Є ще одна тривожна інформація: колега хворого священика з того самого храму, який з великою ймовірністю контактував із ним весь минулий тиждень, у п’ятницю освячував паски на одній з пекарень Червонограда. Ці паски, припускаю, скоро надійдуть в продаж по крамницях.

Ця ситуація – це катастрофа. Скільки людей контактували з отцем? Сотні? А з контактними отцями? Чи зможуть урядники, лікарі, і поліція всіх встановити? Це життєво необхідно, бо цей випадок може зробити Львівщину регіоном «вибуху» масового зараження. Звісно, більшість одужає і забуде. А скільки помре? Максим Козицький Іван Собко Андрій Васько Nataliya Timko сподіваюся, ви посилено працюєте над карантинними заходами по цьому випадку.

Зараз всі, хто контактував з хворим священиком і його близьким оточенням, (а в Червонограді люди знають про кого мова) мають проявити високу свідомість і відповідальність і зголоситися до своїх сімейних лікарів та самоізолюватися. Контактним варто щодня прислухатися до свого організму. Особливо старшим людям. До речі, розповіли мені, що хворий священик казав парафіянам, що від коронавірусу іх захистить лише Бог і щоб приходили до церкви…

Отакий сумний фінал самовпевненості…

Деякі почуті факти дають мені підстави припускати, що отець знав, що хворий, але продовжував діяльність і не самоізолювався. Чи не проглядаються в його діях (чи бездіяльності) ознаки статті 325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням»?

«1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, – карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років»

Василь Віконський прошу перевірити викладене в моєму пості і після одужання отця розглянути питання відкриття повадження, якщо факти підтвердяться.

Попередній загальноукраїнський сумний досвід показує, що дії та самовпевненість окремих священослужителів призводить до того, що вони стають «вірусними бомбами», як це, наприклад, було на півдні Тернопільщини, де виник епіцентр епідемії для області. Аналогічно і в Лаврі. Додаю кілька скрінів про «освячений вірус», – що на очі попало.

Червоноградському отцю швидкого одужання. А контактним – щоб пронесло…

65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.