Головна / Листи до редакції / На Львівщині різко зросла захворюваність на грип та ГРВІ

На Львівщині різко зросла захворюваність на грип та ГРВІ

На Львівщині на грип та ГРВІ за минулий тиждень захворіло майже 13 тис. людей. В області 147 шкіл вже закрито на карантин і їх кількість буде зростати. Радіо «Сокаль» поспілкувались із лікарем інфекціоністом Сокальської центральної районної лікарні Ярославом Вороною, щодо ситуації із хворобами в районі та як вберегти себе від захворювань. За словами лікаря інфекціоніста на 100 тис населення припадає 520 хворих осіб на грип чи ГРВІ.

Різниця між грипом та ГРВІ насамперед полягає у тому, що збудниками грипу є різні штами вірусу, а збудниками ГРВІ є понад 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань. Зазначимо, що ГРВІ це серйозне захворювання, що перешкоджає нормальному диханню. Захворювання починається як вірусна інфекція і якщо її не лікувати, то вона може поширитися по всій респіраторній системі організму. Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а ГРВІ – зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям “розбитості” та загального нездужання. Грип має симптоми, схожі з іншими ГРВІ, але є набагато небезпечнішим – зазначає лікар інфекціоніст. При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома. Такими симптомами є: підвищена температура тіла; біль у горлі; кашель; нежить; біль у м’язах. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя. Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя; затруднення дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокроті; падіння артеріального тиску.

Лікар інфекціоніст Ярослав Ворона розповів нам і про те, що найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4–5 днів призвести до смерті хворого. Лікар зазначив, що цьогоріч пневмонією перехворіло 2 жінки, на жаль ще одна померла від побічної пневмонії.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!