Листи до редакції

В Сокалі волонтери та рятувальники врятували майже два десятки лебедів, які примерзли на річці Західний Буг. Відео

Деякі з птахів перебувають у волонтерів на перетримці. Небайдужих просимо бути уважними при прогулянці в районі мостів через річку З.Буг та поруч стадіону над річкою

За повідомленням ДСНС у Львівській області, у Сокалі надзвичайники врятували майже два десятки лебедів, які примерзли на річці Західний Буг та не могли самостійно вибратися.  Перший випадок стався близько 13:00 на вулиці Сонячній. Рятувальники відділення за допомогою човна та багра звільнили 15 лебедів, одного лебедя передали представнику служби зоозахисту. Другий випадок стався близько 16:00 на вулиці Богдана Хмельницького. Там примерз один лебідь. Надзвичайники звільнили його та передали представнику служби зоозахисту :

Через морози і замерзання річки мешканці Сокаля та рятувальники об’єдналися 8 лютого для порятунку птахів. Як повідомила вчора Христина Прокопчук, лебеді примерзли у воді. Два тижні тому назад вже птахи загинули – через перемерзання. Люди забрали додому, але , нажаль було пізно :

В обід, 8 лютого 2 птахів вийняли з криги. Вони в теплі на перетримці – дин лишився на річці з пошкодженою лапою

Одного лебедя вийняли мертвого. Ситуація біля Жвирківського моста краща.

Біля Школи №2 гірша – з моста можна легко погодувати, а тут важко. На берег не виходять. Про ситуацію повідомляла Христина Прокопчук.

Ввечері двоє лебедів забрали на перетримку – вони живі. Один лебідь себе добре почуває, інший так як на фото весь час. Він кволий. Щиро дякуємо п.Михайлу і п.Світлані за догляд за ними.

Мороз не відступає, отже завтра буде все те саме, що сьогодні

 

Христина звертається до небайдужих :

Я попрошу людей, які завтра будуть проходити/ проїжати Забузький і Жвирківський мости. Добре до них придивіться і якшо є примерзлі лебеді сфотографуйте і дайте нам знати, напишіть під цим постом місце знаходження в коментарі. Люди, які вигулюють собак на стадіоні біля 2 школи, позаду Львіввугілля є зграя – гляньте як вони. Постарайтесь нагодувати.

Голос Сокальщини вже повідомляв про те, що орнітологи просять не годувати благородних білих птахів хлібом та іншими продуктами, що не входять у їхній раціон:

“Хліб – це продукт, виготовлений для споживання людиною, і відповідно для птахів він не є корисним. Ця їжа викликає бродіння в організмі і фактично лебеді можуть загинути. Найкраще для них – це зерно, або рослинний корм – подрібнена морква, капуста”, – зазначив директор національного природного парку “Північне Поділля” Андрій Кийко

Поради щодо годування лебедів – Христина Прокопчук Чапаріна:

Ситий лебідь буде сильним і не загине. Отже потрібно їх годувати. Хліб не входить у їх раціон. Nadia Regnowska принесла їм салат мікс з капусти, рибки, кукурузи – вони не їли. Хотіли лише хліб. Але хліб не можна. Євген мороз купляв пшеницю – нагодував зграю біля Жвирківського моста. Можна рибу – не солену, розморожену ‼ Можна пшеницю як на кутю, можна капусту.

Якшо побачите хворого чи примерзлого – телефонуйте 101 або 0638259253.

 

Ситуація на вечір по лебедях.

Ті двоє , що ми забрали зараз в теплі на перетримці. Живі. Один лебідь себе добре…

Опубліковано Христиною Прокопчук Чапаріною Понеділок, 8 лютого 2021 р.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.