Листи до редакції

В Стебнику надають прихисток людям зі східних областей України

В Обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона, що в Стебнику, надають прихисток людям зі східних областей України

За сприяння Департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, органів місцевого самоврядування Дрогобицького району, а також з допомогою волонтерів та доброчинців в закладі створили гарні умови проживання, забезпечують повноцінним трьохразовим харчуванням.

Працівники закладу опікуються не лише дітьми та внутрішньо переміщеними особами. Допомагають та дбають про 67 батальйон 103 бригади ТРО. Для воїнів на «нульовку» передають власноруч приготовані енергетичні батончики та зшиті балаклави.

Від 4 березня, відколи почали прибувати ВПО, через Центр пройшли 108 осіб. Переважно це сім’ї з неповносправними дітьми і особами з інвалідністю, що змушені були переїхати з Харкова, Сєвєродонецька, Слов’янська, та інших міст Київської, Луганської, Донецької областей. Станом на сьогодні в Центрі перебуває одинадцять сімей, а це 32 людей, що вимушено покинули свої домівки. Серед них 13 осіб з інвалідністю, трьох відправили на лікування в Італію та Німеччину.

В Центрі проводять навчально-реабілітаційні заняття, на які батьки привозять своїх дітей зі Стебника, Дрогобича, Трускавця. Для кожної дитини підбирають заняття, що зацікавлюють дитину та спрямовані на компенсацію її вад розвитку: дрібної моторики, координації рухів, покращення пам’яті, уваги, уяви. Вчителі-реабілітологи, психологи, логопед, дефектолог, соціальний працівник щодня працюють з дітьми ВПО, які проживають в Центрі.

З Кирилом з Маріуполя вивчають геометричні фігури, складають пазли й головоломки. 6-річній дівчинці з ДЦП, що прибула з Київської області, подобаються заняття з пісочної терапії. Хасіде Аян з Харкова полюбляє “Дженгу”, що сприяє розвитку спритності, уважності, кмітливості, логічного та просторового мислення. Для послуг дітей працюють кабінет лікувальної фізкультури та масажу.

Працівники закладу охоче знайомлять маленьких мешканців з історією та культурним життям Львівщини.

Діти побували на екскурсіях в місцевому зоопарку, Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича, та відвідали ранчо «Гута Щирецька» в с. Поляна Миколаївського р-ну, куди звідусіль приїжджають, щоб покататися на конях.

Голос Сокальщини на GoogleNews