Листи до редакції

у Великомостівському навчальному кінологічному центрі військову присягу склали тридцять двоє молодих прикордонників

19 липня у Великомостівському навчальному кінологічному центрі відбулась важлива і святкова подія – військову присягу на вірність Батьківщині склали тридцять двоє молодих прикордонників. На урочистості до юнаків та дівчат приїхали батьки, родичі, кохані, друзі. Вони, такі юні і молоді, хвилювались, адже це важливий день у їхньому житті. Скласти військову присягу – це не просто прочитати слова урочистої клятви, а, насамперед, усвідомлення кожним своєї особистої відповідальності за захист Батьківщини зі зброєю в руках.

На початку урочистостей присутні виконали Державний гімн України і хвилиною мовчання вшанували воїнівприкордонників, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході країни.

З таким важливим днем курсантів привітав начальник кінологічного навчального центру, полковник Валерій Мошора: «Сьогодні – день присяги молодих військовослужбовців-прикордонників. Але ця непересічна подія нині затьмарена воєнною агресією з боку Російської Федерації та трагічними подіями 17 липня, коли в небі над Торезом було збито пасажирський літак. Весь світ засуджує дії вкрай знахабнілих терористів. Росія – це країнаагресор, варвар, терорист, в якій всупереч людській моралі можуть бути реалізовані хворі ідеї окремих політиків. Керівництво держави, органи влади роблять усе можливе для відновлення миру. Але антитерористична операція не проходить без жертв як серед простих людей, так і серед військових…

Сьогодні 24 юнаки та 4 дівчини здійснюють свою мрію – стають повноправними прикордонниками та присвячують себе важкій, але водночас почесній справі – захисту кордонів нашої держави. Попереду у вас важкі дні навчання, ви повинні засвоїти теорію, навчитися володіти зброєю, аби згодом самостійно виконувати свої службові обов’язки на кордоні та, за необхідності, в бою. Вашими наставниками буде досвідчений колектив Кінологічного центру. Бажаю вам гарного навчання, легкої роботи і мирного неба над Україною».
Далі курсанти, один за одним, карбуючи крок, виходили зі строю і приймали військову присягу, в якій, зокрема, йдеться: «Я вступаю на військову службу і урочисто присягаю українському народові завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно додержуватись Конституції України та законів України, зберігати державну таємницю. Присягаю виконувати свої обов'язки в інтересах співвітчизників, присягаю ніколи не зрадити українському народові».

День складання військової присяги кожен з курсантів запам’ятає на все життя. Надовго і в моїй пам’яті залишиться картина, коли маленька, худенька дівчина зі зброєю в руках тремтячим голосом читала слова присяги, а її мама в цей момент стояла поруч і плакала у хустинку. Щеміло серце матері, бо ж її донька взяла зброю до рук у такий непростий час і віднині військовозобов’язана перед Батьківщиною. Коли курсантка марширувала у стрій, мама її перехрестила і тихенько промовила: «Доню, нехай тебе завжди оберігає Бог!»
Першим зі складанням військової присяги курсантів привітав заступник начальника Західного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України, генералмайор Валерій Куропата: «Вітаю усіх, хто сьогодні вперше в житті прийняв військову присягу. Вітаю працівників та керівництво Великомостівського навчального кінологічного центру, віднині ваша сім’я молодих прикордонників поповнилась новими юнаками та дівчатами. Нині тяжкий час для держави, для народу і для прикордонників, які носять зелені погони, бо повинні захищати кордони своєї держави від агресора. Військовослужбовці Західного регіонального управління сумлінно виконують свій громадянський обов’язок на східних кордонах. Указом Президента України четверо прикордонників удостоєні державних нагород. Це говорить про те, що кожен військовослужбовець, незалежно від звання, посади, чесно виконує свій обов’язок.

Висловлюю подяку всім прикордонникам, які в цей важкий час не злякалися, а пішли зі зброєю в руках проти агресора».

Слова вітань для молодих прикордонників лунали і від першого заступника голови Сокальської райдержадміністрації Тараса Стародуба: «Щиро вітаю військовослужбовців з прийняттям військової присяги на вірність українському народу. В цей надзвичайно важкий для держави час ви взяли в руки зброю і стаєте на захист українських кордонів. Ми, першою чергою, повинні провести пропаганду, що нині на сході вже йде не антитерористична операція, а вторгнення Москви, нашого споконвічного ворога, на територію держави. Українська армія стала на захист свого народу, український народ підтримав свою армію. І цей споконвічний зв'язок з українським народом за часів козаччини, під час боротьби вояків УПА були запорукою міцної Української держави. Низько схиляю голову і дякую батькам за те, що виховали таких мужніх вояків. Після двадцяти років гноблення українська армія нині встає на ноги. Як сказав великий філософ Григорій Сковорода, «нехай ми будемо такими, як пальма – чим тісніше її стискає скеля, тим швидше і вище вона росте». Я всім нам бажаю сили і наснаги, мужності, віри в те, що наша українська держава переможе».

До присутніх також звернувся і заступник голови районної ради Володимир Чуб:

«Дорогі воїни, нині ви прийняли присягу і поставили свій підпис під тим, що зобов'язуєтесь вірно служити на благо українського народу. Ніхто не очікував, що зараз нам доведеться боронити нашу Україну зі зброєю в руках. Прикордонники завжди були на передових рубежах нашої держави. Громада Сокальщини допомагає чим може, – хто продуктами, хто закрутками, грошима. Нині ми привезли шкарпетки, продукти, сім бронежилетів для наших військовослужбовців, які поїдуть на схід України. Усім воякам, які прийняли присягу, бажаю відваги, мужності, добре засвоїти курс навчання і стати справжніми воїнамиприкордонниками».

У Великомостівському навчальному кінологічному центрі є тісна співпраця з громадою, міською радою, тому на свято запросили і міського голову Ярослава Ройка:

«Ми завжди гордимося нашою військовою частиною і воїнами, які тут працюють і навчаються. Нині нові юнаки і дівчата поповнили ряди Великомостівського навчального кінологічного центру, бажаю їм добре вчитися і в майбутньому стати захисниками нашої держави, нашого народу.

Так склалася доля, що нині ви мусите брати до рук зброю і йти воювати проти агресора, ми всі віримо, що перемога – за нашим народом. Хай вас усіх береже Бог».

З вітальним словом до юнаків та дівчат звернувся Почесний голова Великомостівської ветеранської організації воїнівприкордонників, підполковник у відставці Валентин Карпенко: «В юнаків і дівчат нині особливий день, який у військовослужбовців буває лише раз у житті – День присяги. Віднині ви зобов’язані захищати своїх рідних, близьких. Вам випала доля захищати Україну, на вас ми покладаємо великі надії. Будьте вірними високим принципам та ідеям і не підведіть український народ. Нам дуже приємно, що нині у ваших рядах є воїн з Красного Лиману, значить схід і захід разом. У нас спільна мета, тому подолаємо російського агресора».

З напутніми батьківськими словами до курсантів звернулася мама військовослужбовця Галина Загорбенко: «Дорогі наші діти! Сьогодні у вашому житті неординарна подія – ви склали військову присягу, стали справжніми воїнамиприкордонниками. Люди отримують багато поважних та високих звань, але найважче з усіх – захисник Батьківщини. Тепер на вас покладена відповідальна місія – боронити рідну землю, її кордони, забезпечувати мирне життя свого народу. Прикордонники завжди першими приймають гостей нашої Вітчизни. Їм завжди притаманні мужність та стійкість, вірність присязі та військовому обов'язку. Поважайте святі традиції прикордонної служби, сумлінно продовжуйте справу попередніх поколінь. Попереду у вас багато днів навчання, а потім – іспити, які підтвердять вашу здатність гідно служити народові України. Вірю, що випробування, які очікують вас під час навчання, лише загартують вас, молодих прикордонників, зміцнять ваш дух. Від імені батьків дякую наставникам наших дітей, – ваш безцінний досвід та добрі поради потрібні нашим дітямкурсантам, я впевнена, що вони збережуть і примножать набуті вами традиції самовідданого служіння народові. Бажаю усім міцного здоров'я, щастя, нових звершень».

Серед курсантів, які цього дня приймали військову присягу – четверо жінок. І якщо хтось каже, що військова справа – не для жінок, то глибоко помиляється. Вони нарівні з чоловіками носять зброю, стріляють, тренують собак. Від імені жінок до присутніх звернулася курсантка Ірина Даненко: «Мені випала честь звернутися до присутніх від імені курсантівжінок, які сьогодні склали присягу на вірність Україні. Порізному склалося наше життя, дехто з нас недавно закінчив школу, навчальний заклад, інші встигли попрацювати, але сьогодні нас об'єднала спільна мета – здійснилася наша мрія стати воїнамиприкордонниками. Перед тим, як зважитись на такий рішучий крок, у нашому житті було багато роздумів та сумнівів: чи зможемо, чи під силу нам такі випробування, та зараз усі сумніви позаду. Ми пишаємося, що перебуваємо в однострої воїнівприкордонників Кінологічного навчального центру та запевняємо, що будемо гідними продовжувачами традицій попередніх вартових державного кордону України. Попереду – навчання, яке буде визначальним для нашої подальшої долі та кар'єри. Ми готові з вірою та правдою служити нашому народові, захищаючи його інтереси на державному кордоні».

Курсант Андрій Борищук запевнив усіх, що прикордонники вірою і правдою будуть служити українському народу: «Сьогодні ми, курсанти відділу підготовки та перепідготовки інспекторів, стали на стежку справжніх захисників свого народу, своєї держави. Прості, але високі слова військової присяги запам'ятаються нам на все життя. Вірність присязі, неухильне виконання її вимог породжують героїзм, мужність і відвагу. Немає більш відповідального обов'язку, ніж служити своєму народові. Військова присяга – це те, до чого ми довго йшли та багато чого пережили. Склавши священну клятву, кожен відчуває, що на наші плечі лягла величезна відповідальність за життя кожного громадянина. Горджуся, що я та мої товариші по навчанню виконують таке важливе завдання. Кожен з нас розуміє, який нелегкий шлях ми обрали, та сьогодні перед керівниками центру та батьками запевняю: ми здатні гідно та чесно нести звання воїнаприкордонника».

Після закінчення урочистостей священики різних конфесій – о. Роман Возняк, о. Дмитро Улицький, о. Володимир Юськів – окропили військовослужбовців освяченою водою і вручили «Молитовник військовослужбовця». Вони також закликали юнаків та дівчат відвідувати капличку, яка є на території військової частини, і завжди у всьому покладатися на Бога.

…Останні хвилини прощання з батьками, сльози на очах, міцні обійми коханих і довга розлука. Попереду в курсантів навчання, дресирування собак і випускні іспити. Вони опанують спеціальність «інструктор-кінолог» і служитимуть на кордонах нашої держави, оборонятимуть Україну. В добру путь, воїниприкордонники!

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews