Головна / Листи до редакції / Поверніть вкрадену національність!

Поверніть вкрадену національність!

Прочитавши в газеті "Україна молода" за 11 грудня 2012 р. болючу, тривожну публікацію Героя України, генерал-лейтенанта Григорія Омеляновича Омельченка, його звернення "Поверніть національність"  нас, громадян України зі Сокальщини,  стривожило! У такому питанні  ми однодумці з паном Омельченком!

"Незаконне позбавлення громадян України мати в державних реєстраційних актах цивільного стану запис про національність"  є нічим іншим, як черговим етноцидом (геноцидом, але без крові).

На запит пана Омельченка  пан Борис Колєсніков відповів, що "національність"  синонім поняття "громадянство", тому і в паспортах зазначається  "громадянин України". Це юридично безграмотна відповідь, це ж грубе порушення верховенства права за ст. 8 Конституції України.

Потрібно знати пану Колєснікову, що у сусідній Росії у 2012 р. окремим законом поновлено графу "національність" у внутрішньому паспорті.

Щоб вирішити справедливо цю проблему в Україні, вказує Г. Омельченко, представники національнопатріотичних сил у парламенті неодноразово реєстрували відповідні законопроекти. Проте вони навіть не були включені до порядку денного сесії для розгляду. "Основна причина  за весь час незалежності України жодного разу не було обрано національного (українського) парламенту,  пояснює Григорій Омелянович у коментарі "УМ".  Адже Верховна Рада шостого скликання, яка закінчила свою каденцію, за своїм національним складом і суттю була філією російської Державної Думи, бо в ній представників титульної (корінної) нації  менше 36%. У новообраній Верховній  Раді етнічних українців ще менше  29%!"

У депутатському зверненні Григорій Омельченко просить Президента повернути етнічним українцям і представникам національних меншин право мати запис про національність у реєстраційних державних документах. Яким чином? Він пропонує "зобов'язати уряд внести зміни до Постанови Кабміну №1025 від 10.11.2010 р. "Про затвердження зразків актових записів, цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану", а також "внести до Верховної Ради законопроект про поновлення графи "національність"), яка заповнюється за бажанням особи) в паспорті, свідоцтві про шлюб, свідоцтві про усиновлення, свідоцтві про смерть, заяві про народження дитини, заяві про одруження та інших реєстраційних документах".

Ми цілком згідні з рішучою думкоювимогою Г. Омельченка у цьому питанні. Він великий українець-патріот!

Перша постанова про графу "національність" в державних реєстраційних актах цивільного стану була прийнята ще 2002 р. Анатолієм Кінахом з благословення президента Кучми. Вдруге антиукраїнську постанову, замінивши "національність" на "громадянин", закріпив уряд Азарова з Януковичем у 2010 році  без згоди українського народу, юридично перетворивши нас на національних безбатченків! Та це ж етноцид українців! А кому це вигідно?! Судіть самі…

Що ж, виходить, якщо немає нації, то не може бути національної ідеї, національних інтересів і програми, національної культури, історії, національної економіки!

З моменту прийняття постанови пана Кінаха минуло десять років, і за цей час в Україні, за підрахунками, народилось менше 6 млн. маленьких громадян. Хто ці діти за національністю? У їхніх свідоцтвах нічого не вказують (щодо "національності").

Виходить, що вони є байстрюками!  без національного коріння!

Інша цифра: 1 вересня 2012 року в перший клас пішло близько 470 тисяч дітей… Хто вони за своєю національністю? Скільки серед них українців, росіян, молдаван, вірмен?! Усі вони теж безбатченки  національні! У наших дітей вкрали історичне коріння та позбавили права мати свою національність, яку ми мали впродовж тисячоліть!

Тому ми, українці, жителі сіл Волиця, Комарів, Зубків, Спасів звертаємось до Президента Януковича, уряду Азарова з проханням:

Панове! Скасуйте Вашу постанову! Поверніть в паспортах, в державних реєстраційних актах цивільного стану запис "національність" та відкиньте  "громадянин"! В іншому разі  можливий громадський протест,  ми не змовчимо! Нас, українців, майже 80%.

Марія КОРОЛЬ,

вчителька-пенсіонерка, виховник Юнацької Січі куреня ім. Петра Сагайдачного Волицької ЗШ IIII ст.
Список жителів, які підтримують вимогу "Повернути національність":
М. Король, Г. Кус, С. Солдат, •О. Малиновська, Л. Антощук, О. Чоп, •О. Прілепіна, М. Думас, Ю. Корнило, Н. Гладиш, С. Луцик, Н. Фляк, О. Іськевич, Г. Блащук, •М. Худа, П. Коновалець, О. Гнідець, Н. Стецюк, Г. Солдат, С. Стецюк, Н. Лисюк, Н. Іванчина, П. Малиновський, Г. Черкас, М. Друк, •М. Жуковець, О. Іванець, Л. Ващук, Л. Чоп, •Н. Шклянка, О. Король, отець і. Бігун, •М. Шуляка, О. Євдокимов, І. Войтович, Г. Гук, В. Гнатів, І. Кусевич, О. Данилевич, І. Іськевич, М. Козюк, М. Солдат, О. Костенюк, М. Проць, І. Суфлян, М. Черкас, Р. Дідич, О. Білянський, С. Антонюк, М. Ракубовчук, Н. Кормило, •Г. Рибачук, О. Іванчина, П. Грабовий, •В. Костюк, І. Прус, А. Сапіга, О. Хімко, •Р. Шульган, П. Потап, Р. Пограничний, •Г. Працун, А. Шульган, Н. Білик, Я. Галушка, Г. Ващук, О. Черкас, В. Ковалишин, В. Возняк, А. Панас, Є. Гаврилюк, І. Висоцький.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!