Головна / Листи до редакції / Відбувся черговий вебінар з аграрних питань для органів місцевого самоврядування Городоччини

Відбувся черговий вебінар з аграрних питань для органів місцевого самоврядування Городоччини

Сьогодні, 19 травня, за участі представників департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та сільських, селищних, міських рад Городоцького району Львівської області проведено онлайн-нараду з аграрних питань.

В ході онлайн-наради голови місцевих рад мали змогу ставити питання щодо запуску обігу (ринку) землі, правового використання земельних ділянок та оформлення правовстановлюючих документів, законодавчого регулювання орендних правовідносин, оформлення громадських пасовищ, а також щодо відслідковування за допомоги Публічної кадастрової карти фактів посіву на незареєстрованих територіях.

Відтак, надано інформацію про основні положення Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX від 31.03.2020 (номер реєстрації №2178-10 від 10.10.2019), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від  10.07.2018 № 2498- VIII.

У ході наради покроково розібрали основні меседжі змін дерегуляції у сфері земельних відносин, що регламентує законопроект № 2194 від   01.10.2019.

«Кожен орган місцевого самоврядування повинен тримати руку на пульсі щодо землекористування на території своєї ради (ОТГ) та бути вкурсі всіх змін до законодавства, зокрема земельного. Повинні розумітись зміни щодо повноважень розпорядження землями та функцій контролю. Адже саме місцева рада з перших вуст повинна доносити важливу інформацію до мешканців своєї території задля розвитку не лише аграрного, а й економічного.  Кожна сільська рада повинна сприяти, аби землекористування по сільських радах було  законним,  а про порушення землекористування повинні повідомлятись органи, що здійснюють контроль за використанням земель», – зазначила заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок.

Андрій Олійник – головний спеціаліст відділу стратегічного планування підприємництва та організаційної роботи департаменту, ознайомив учасників наради з умовами участі у програмах підтримки агропромислового комплексу, зокрема Комплексної обласної програми, на яку підприємства вже мають змогу подати документи.

За його словами, для фінансової підтримки аграріїв Львівщини з обласного бюджету у поточному році виділено 18,0 млн. грн. Кошти спрямовуватимуться на конкурсній основі за такими напрямами:

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб шляхом компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків за комісією супроводження договорів фінансового лізингу;

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів;

– фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції;

– фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу;

– фінансова підтримка суб’єктів бджільництва та пасічників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл та паспортизації пасіки;

– фінансова підтримка сімейних фермерських господарств у вигляді безповоротної фінансової допомоги на реалізацію інвестиційного проєкту.

З Програмою та Порядком використання коштів можна ознайомитись на сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70,  225-65-08 та                 255-05-72.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!