Листи до редакції

Вийшла в світ книжка Тихона Лещука “Ти є Петро-Скала”

Нещодавно вийшла у світ моя книжка "Ти є Петро-Скала" пам’яті батька о. Осипа Лещука. Це видання розіслано по багатьох вітчизняних і зарубіжних бібліотеках. Один примірник подарували у музей о. Осипа Лещука, що є у Стаївській школі, яка носить його ім’я.

Книга складається з п"яти частин. Перша – це релі-гійні твори о. Осипа Лещука, які нам вдалося відшукати. У другій зібрані "Світські твори" – це його повісті і опо-відання. Третя частина присвячена дослідженню його життя і творчості. Особливо цікаве дослідження "Для Бога і України" професора Львівського університету ім. Івана Франка, доктора філологічних наук Юліяна Редька, а також творчі доробки старшого наукового працівника музею історії релігії Ірини Цебенко, працівниці газети "Діти Діви Марії" Степанії Горечної, спогади політичного діяча визвольних змагань, колишнього учня о. Осипа Лещука – Петра Дужого, братчика церкви св. Миколая у Белзі – Павла Піха, мої спомини про батька. Окрім цього, сюди увійшло також Поминальне слово професора о. Йосифа Годунька, священика при Митрополиті Андреї Шептицькому, дослідження світської спадщини о. Осипа Лещука, це його повісті та оповідання, зробила старший викладач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені І. Франка Надія Поліщук.

У четвертій частині видання опубліковано архівні матеріали – документи, що стосуються побудови хреста біля церкви, заснування музею імені Осипа Лещука, найменування його іменем однієї з вулиць у Львові, де він навчався у Львівському університеті, був ув’язнений у Львівській тюрмі за те, що боровся за Україну як січовий стрілець. Подані старовинні світлини як з часів, коли жив о. Осип Лещук, так і сучасні фотографії, на них зафіксовані події вшанування його пам’яті.

Також ми передали у музей деякі подарунки, які дарували о. Осипу Лещуку мешканці навколишніх сіл та Польщі, зокрема з села Тяглів – різьблені портрети Тараса Шевченка та Івана Франка.

Тихон ЛЕЩУК.
м. Львів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.