Листи до редакції

Водії в Сокалі незаконно та по-хамськи виганяють з автобусів пільгових пасажирів

Нещодавно у газету "Голос з-над Бугу" надійшов лист від сокальця Івана Величка, в якому він знову скаржився на некоректне ставлення водіїв до людей літнього віку в автобусі на маршруті "Сокаль-Червоноград". Ось, що він пише: "Цього року їздив у м. Червоноград два рази: перший у липні, а другий 4 жовтня. Про проїзд у липні описав у часописі "Голос з-над Бугу", де розповів про ставлення сокальських перевізників до людей похилого віку. Я звернувся через газету до голови Сокальської РДА Олега Кожушка, щоб він навів лад на маршруті "Сокаль-Червоноград". Якщо пан Кожушко й читав мій допис, то, мабуть, лише помахав їм пальчиком, бо ніхто не вжив відповідних заходів. У газеті не було жодного допису про вжиті заходи. І у цьому я переконався нещодавно. 4 жовтня знову поїхав у м. Червоноград. Не виникло жодних проблем, щоб дістатися туди. Я й зрадів, бо думав, що у нас нарешті все налагодилося, і перевізники більше не будуть похамськи ставитись до пасажирів. Та попереду мене чекало розчарування: в автобусі "Червоноград Сокаль" (рейс о 12.00 годині, номерний знак 1167) набрався клопоту. Водій не впустив мене в автобус, хоч я, як учасник війни, маю право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Він став кричати, що вже взяв пасажирів. Я ж йому нагадав про закон  на що почув: "Ніякого закону нема". Я йому нагадав, що у липні була замітка у районній газеті про його колегу. Водій кинув у відповідь: "Пиши скільки завгодно. Плати або виходь". Я вийшов, мов опльований. Усередині кипів, бо ж чому так нечемно поводяться з людьми поважного віку, які весь вік працювали. Боляче дивитися як вони ображають літніх жіночок, які не можуть за себе постояти. Ті виходять зі сльозами на очах…

Прийде час, теперішні молоді люди стануть старенькими та немічними. І не дай Боже, якийсь зухвалий молодик буде ставитись до них так само. Недарма кажуть, що посієш  те пожнеш.

Це спонукало мене знову написати в газету. У роздумах дочекався другого рейсу. Пільговики показували посвідчення водієві й без проблем сіли в автобус. Тож у мене виникла пропозиція, якщо сокальські водії такі некеровані та нечемні, то, може, їм прийняти закон про особливий статус. Я спілкуюся з людьми, які їздять до Львова й по інших районах області та по Україні.

Ніде такого бардаку нема. Там є повага і культура спілкування між водієм та пасажиром похилого віку. А чому в нас власники перевезень на це не звертають увагу? Ціни ж на проїзд зростають, а сервісу нема. Керівники транспортних підприємств жаліються на нерентабельність перевезень, а як її можна порахувати, коли пасажирам не видають квитків. Рентабельність рахує хіба що керівник, за тим, що у нього є в кишені. Та й чи можна вірити його словам?"
Ми дякуємо панові Величку за цього листа та його громадянську позицію. Побільше б нам таких небайдужих людей, то, може, неввічливих та недоброзичливих водіїв було б менше. І повідомляємо пану Іванові, що після опублікування його замітки у газеті "Голос з-над Бугу" від 7 серпня 2014 року "Доки триватиме свавілля у маршрутках?", відділ ЖКГ райдержадміністрації скерував запит від 7.08.2014 р. "97911 перевізнику "АвтоЛайн", який здійснює перевезення на вказаному маршруті. 12.08.2014 р. на адресу Сокальської РДА надійшла відповідь від ТзОВ "АвтоЛайн". У ній ідеться про те, що адміністрація ТзОВ "АвтоЛайн" уважно розглянула вище названу статтю в газеті. Товариство з обмеженою відповідальністю "АвтоЛайн" здійснює перевезення громадян відповідно до укладеного договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом по маршруту СокальЧервоноград. В результаті службової перевірки від водіїв витребували пояснення з приводу фактів, наведених у скарзі. Водії стверджують, що в повному обсязі дотримуються вимог нормативноправових документів у сфері перевезень. За результатами розгляду водія Зеновія Володимировича Кухара, який здійснював перевезення по маршруту СокальЧервоноград 14.07.2014 р. (номерний знак автобуса ВС 1164АА) та відмовився реалізувати скаржнику квиток на пільгових умовах, притягнуто до дисциплінарної відповідальності  оголошено догану.
 Щодо пропозиції реалізації пільгових квитків на автостанціях  повідомляємо, що на АС "Сокаль" та на АС "Червоноград" для пасажирів пільгових категорій реалізовують пільгові квитки.

 У зв'язку із зверненням І. Величка, з усіма водіями підприємства проведено додаткові інструктажі з дотриманням правил дорожнього руху та правил надання послуг посажирським автомобільним транспортом". Нижче підпис: "В. Г. Гнідець".

 Однак, як видно з вище наведеного листа, додаткові інструктажі, проведені для водіїв, нічого не дали. Не всі водії автопідприємства "АвтоЛайн" є гречними та вихованими. Можливо, його керівництву варто вдатися до більш радикальних дій.   

Голос Сокальщини на GoogleNews