Головна / Листи до редакції / Ввечері 24 листопада на Устилузі прикордонники заблокували в’їзд до України

Ввечері 24 листопада на Устилузі прикордонники заблокували в’їзд до України

24 листопада на пункті пропуску «Устилуг» стався справжній транспортний колапс. Міст через річку Буг заблоковано з української сторони.

За словами людей, перед мостом рух блокують озброєні прикордонники. Не пропускають авто через міст ще з 14:30 години. Тільки о 19:30 розпочали пропуск 10-15 авто в дві сторони.

«Прикордонникам підійшла підмога. Близько 20-ти людей з автоматами. Не пускають ні туди і не сюди», – розповідає очевидець.

Однією з причин такого блокування може бути те, що від сьогодні в дію вступають нові правила перетину авто з іноземною реєстрацією. Ось що повідомив керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук :

Увага всім резидентам України, які є власниками/користувачами транспортних засобів на іноземній реєстрації.

“Сьогодні в газеті Голос України опубліковано два закони 2611-VIII та 2612-VIII (в народі відомі як закони щодо євроблях/законопроекти 8487 та 8488). Обидва ці закони набирають чинності з дня наступного за днем опублікування (окрім норм про підвищення відповідальності), тобто з 0:00 25.11.18.
Дуже багато в ЗМІ написано щодо переваг та недоліків цих законів. Проте нині хочу звернути увагу власників/користувачів євроблях на змінах в друге реченні ч.1 ст. 381 Митного кодексу України. Так, у цій нормі слова «що підтверджується відповідним документом» замінили словами «що підтверджується відповідним документом та переміщуються громадянами-нерезидентами».
Ця ніби-то незначна зміна має дуже великий вплив на резидентів, які матимуть бажання в’їхати в Україну на євробляхах.
Отже, за новими правилами громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу.
Таким чином, якщо резидент планує сьогодні здійснити перетин митного кордону України на автівці з іноземною реєстрацією і повернутися після 00.00 годин, то сплата митних платежів або грошової застави є обов‘язковою.
Очевидно, що незначна кількість громадян змогли ознайомитись з цими змінами безпосередньо в газеті чи в інтернеті. Саме тому Львівські митники разом з посадовими особами прикордонної служби попереджають подорожуючих про зміни ще при виїзді за кордон.
Якщо ж у Вас є родичі чи знайомі, які виїхали в РП на автомобілі з іноземною реєстрацією, повідомте їх про нові правила, і про те, зо до 0:00 вони можуть в’їхати згідно старого порядку.
У свою чергу працівники митниці провели робочі зустрічі з польською стороною з метою максимального пришвидшення контрольних процедур на в`їзд в Україну.”

Згідно з інформацією, спочатку не впускали на українську сторону людей з tax free, а потім перестали пускати будь-кого. «З польської сторони черга стоїть аж до жовтої хати. Це близько кілометра», – кажуть люди, що стоять на кордоні в черзі.

«На в’їзді в Україну стоїть СБУ і не впускають. З моста на таможню – озброєні прикордонники, а тих, що в таможні – митники не впускають з в Україну. З півночі жодна машине на заїде на територію України без розмитнення. Тільки на розмитнення або вносити заставу еквівалентну сумі розмитнення. Але є ще одне але. Суму застави прорахують тільки на великих митницях типу Шегині, Рава Руська, Ягодин. За Устилуг невідомо. Швидше всього, що ні», – повідомляють у групі вайберу.

У спільнотах у вайбері власники євроблях говорять про стягування техніки (бульдозерів і тракторів) до «Устилугу».

«Десятки тракторів і бульдозерів чекають 12-ої години. Люди настільки налаштовані, що готові зрівняти границю з землею!» – пишуть у вайбері.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + two =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!