Народження дитини – це важливий етап в житті сім'ї, як дружини, так і чоловіка. Тільки хоча б раз народжувала жінка може уявити собі все хвилювання, переживання з приводу здоров'я майбутньої дитини, страхи, яких зазнає вагітна, перебуваючи в пологовому будинку.
Звичайно, частина страхів і фобій перед пологами знімається, завдяки доброзичливості, уважності санітарок і докторів. Але хто підтримає породіллю краще, ніж її близькі, чоловік? Тому сьогодні так популярні партнерські пологи.
Ефективність пологової допомоги за участю чоловіка, мами або подруги сьогодні доведена:
– під час початкової стадії пологів близькі надають жінці психологічну підтримку;
– при завчасному вивченні прийомів немедикаментозного знеболювання родичі можуть надати також фізичну підтримку при сутичках. Вивчити ці способи знеболювання можна на спеціальних курсах;
– присутність в пологовому залі партнера дозволяє зменшити необхідність знеболювання ліками, скорочує тривалість пологів.
Вже доведено, що новонародженому необхідний (бажаний) тактильний контакт з матір'ю, щоб всі його органи почали функціонувати нормально. Викладання на годину до грудей мами «шкіра до шкіри» нормалізує біоценоз кишечника малюка.
Після проведення кесаревого розтину таке викладання можна робити на груди батька, це допоможе дитині освоїтися в нашому світі, і батько швидше почне відчувати батьківські почуття.
Етапи підготовки до партнерських пологів
Найпершим етапом стане прийняття спільного рішення про присутність на пологах. Воно не повинно бути прийнято під впливом модних тенденцій. Це повинно бути усвідомлене рішення допомогти дружині у важкий для неї період. Треба буде разом з нею брати участь в перебігу вагітності та підготовці до розродження, мати уявлення, як процес відбувається.
Необхідно враховувати, що на чоловіка не діятиме анестезія, він буде реальним свідком страху, крові і родового болю. Не кожен зможе витримати цю стресову ситуацію, тому потрібно серйозно думати, які пологи вибрати: традиційні або партнерські.
Якщо в родині проблеми з настанням вагітності збільшилися, якщо між подружжям не вистачає довіри, якщо труднощі і образи накопичувалися роками, буде розумніше вибрати традиційне породіллі. Чи не менше уваги потрібно приділити особистості чоловіка. Якщо у нього жорсткий характер, то під час пологів він не зможе висловити дружині потрібного співчуття, захоче, щоб вона була «бійцем».
Якщо все вирішено, підписуйте документи з медичним закладом, в якому збирається народжувати дружина. До моменту пологів їй нададуть палату і сповістять майбутнього тата про початок процесу.
У післяпологовий період присутність тата вкрай бажано, воно обрадує дружину, сприятиме формуванню прихильності до малюка.