Головна / Листи до редакції / Ходіння по муках, або відкритий лист до правоохоронних органів та керівників Сокальського району

Ходіння по муках, або відкритий лист до правоохоронних органів та керівників Сокальського району

Як громадський активіст Борятина, вирішив звернутися у редакцію газети «Голос з-над Бугу» по допомогу – розв’язати проблему, яка склалась в селі з ремонтом дороги по вулиці Миру.

Використавши державну цільову програму розвитку українського села, яка діє на період до 2015 року, 26 жовтня 2012-ого звернувся на «гарячу» урядову лінію з просьбою виділити кошти на ремонт дороги по вул. Миру с. Борятин. 26 лютого 2013 р. отримав відповідь від голови районної державної адміністрації Наталії Карташової, що гроші на це передбачені на 2013-ий.

Невдовзі отримав відповідь з Львівської облдержадміністрації, що згідно з розпорядженням голови ОДА п. В. Шемчука від 15 березня 2013 р. виділено гроші на ремонт вище згаданої вулиці в сумі 205085 грн. за кошти субвенції з державного бюджету і розподілено по місяцях наступним чином: червень – 20000 грн., жовтень – 47085 грн.; листопад – 138000 грн. З вини сільського голови І. Дидака графік запланованих робіт був зірваний, так як вчасно не підготували проектно-кошторисної документації. Ця дорога має 1 км 500 м. Однак сільський голова запланував чомусь зробити асфальтне покриття від церкви вниз 184 метри по хорошій дорозі, яка взагалі ніякого ремонту не потребувала і не потребує. І на це скерував 205085 гривень, які були виділені на ремонт всієї вулиці Миру. Хоча решта відтинку дороги, яка покрита асфальтом, від Ковельської траси до церкви, а це 300 м, залишається у вибоїнах без ремонту. Дорога від молодіжного майданчика по вулиці Миру до «білого дому» – це 1 км 50 м – в аварійному стані: не можна по-людськи провести покійника в останню путь. Водії відмовляються їхати до кінцевої зупинки. Часто виходить з ладу автобус, порушується графік перевезення пасажирів, що викликає невдоволення у громади села.

Сільський голова уже не вперше ремонтує дороги на свій розсуд. 12 липня 2012 року почав ремонтувати вулицю Гагаріна на хорошому відрізку дороги, а там де є вибоїни, і терміново потрібно їх заробити, нічого не робиться. Я був здивований, коли ознайомився з актом приймання виконаних робіт, який підписав сільський голова Іван Дидак, а також генпідрядник ТзОВ «Ромас» і інспектор технагляду Белзької міської ради В. Юнко. У мене виникло багато запитань до сільського голови: хто йому дав право підписувати акт, не перевіривши чи ця робота виконана, чи відповідає зазначеному на папері об’єму робіт? Перш ніж підписувати акт виконаних робіт, голова повинен був поцікавитися чи техніка, яка зазначена в акті, була задіяна для ремонту дороги, тобто котки дорожні, маса 8 т, машин.-год, 11,651; котки дорожні 13 т, машин.-год 25,594 та інша.

В акті є деякі порушення технології виконання робіт. Думаю, що у цьому мають розібратися правоохоронні органи. З цього питання приїжджали у село 20 грудня, 14 січня, 17 січня комісії з району. До їх складу входили депутат обласної ради Ганна Костюк, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, заступник голови районної ради Володимир Чуб, перший заступник голови РДА Павло Савчук, депутати Острівської сільської ради Михайло Богун, Ганна Медянко, Оксана Ковальчук, Ігор Дубовий, Галина Михайлюк, представники від громади села – Володимир Тимоць, Галина Кузьма, Богдан Сало… Члени комісії висловили свою думку, і їхні слова я записав на диктофон. Зокрема, я зачитав Г. Костюк, чи доцільно було висипати щебінь на хорошу дорогу, на що вона відповіла: «…не те що не доцільно, а злочинно висипати щебінь на хорошу дорогу». Всі члени комісії підтримали її і сказали, що це робити було недоцільно, не по-господарськи. Звертаюся до керівників району, бо мені здається, що це питання ми багато обговорювали, але результату нема жодного. Пам’ятайте: громада зі своїх податків платить вам зарплату за виконану роботу, а не за те скільки разів у тиждень ви радитесь… Давайте з цього питання вже востаннє порадимось і зробимо так, як хоче громада Борятина, а не як Іван Дидак. Звертаюся й до сільського голови: «Не треба шкодити селу та громаді заради власної вигоди, бо ж нас не стане, а дорога залишиться для дітей та внуків. Може, вже час прислухатися й до думки борятинців?!»

Остап СИДОРЯК,
житель с. Борятин, громадський активіст. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!