Листи до редакції

Операції з ендопротезування тепер проводять у Червонограді

Рух – запорука здоров’я, а здоров’я – запорука життя. Для більшості людей, можливість вільно пересуватися без болю і обмежень є складовою частиною кожного дня. Проте, є люди для котрих похід за дитиною у садочок, за продуктами на ринок, чи банальна прогулянка парком може принести чимало дискомфорту і болю. Різноманітні хвороби, які можуть повпливати на стан та рухливість наших суглобів зараз є надзвичайно поширеними серед населення. Продукти якими харчуємося, вода яку п’ємо, повітря котрим дихаємо, спосіб життя та не завжди правильне харчування усі ці фактори можуть призвести до того, що з часом здоров’я погіршується, у результаті чого людина потребує лікування, а інколи, навіть, оперативного втручання. Не виключенням є і суглоби.

Основними показами для ендопротезування можуть бути: переломи шийки стегна, та інші травми, які можуть супровождуватися розвитком диформуючого артрозу: асептичний некроз головки стегнової кістки та диформуючі артрози кульшового суглобу із значним порушенням його функції.

Для того, щоб зробити операції із ендопротезування, раніше потрібно було їхати у інші міста та області. Проте, вже з травня цього року, таке оперативне втручання проводять і у Червоноградській лікарні. За трохи більше ніж 2 місяці, було проведено 5 операцій із заміни кульшових суглобів. Як зазначає лікар-травматолог, Голубець В.В., це не багато, проте це можна пов’язати із тим, що люди просто не знають, що схожі оперативні втручання проводяться у нашій лікарні. Також, Володимир Васильович наголошує на тому, що усі ендопротези які імплантують хворим мають спеціальні сертифікати , а тому у людей не повинно бути жодних хвилювань з приводу їхньої якості.

Усі операції з ендопротезування, які вже проводилися у лікарні були успішними, і через декілька днів( в залежності, від особливостей організму) пацієнт приступав до реабілітації оперованої кінцівки.

Володимир Васильович говорить, що вікових обмежень для схожих операцій немає. Їх проводять як для молоді, так і для людей поважного віку. Єдина відмінність, що для молодих пацієнтів протез ставиться безцементний, а старшим – на кістковому цементні, адже у старшому віці часто є системний остеопороз.

Зазначається, якщо у людини є покази до ендопротезування то його роблять одразу після того, як пацієнт пройде повне передопераційне обстеження та діагностику. Операцію призначають, якщо у людини відсутності протипокази, такі як: тяжкі супутні захворювання серця, легенів, нирок, мозку; нагноєні процеси в організмі, навіть якщо вони у хронічній формі.

До слова, ендопротези замовляють у Чернівцях. У день операції, лікар отримує протези, а також необхідні для проведення операції інструменти. Розмір ендопротезу, який встановлюють хворому залежить від: товщини кортикального шару кістки та розміру головки стегнової кістки. В залежності від комплектації, ціна таких протезів може бути у межах від 46,5 тис., до 51 тис. гривень.

Лікарі – травматологи, наголошують, що таке протезування є порятунком для людей, чия життєдіяльність обмежена, через порушену функцію суглобів. Адже, після правильно проведнної операції, людина може може повернутися до звичного способу життя, не відчуваючи дискомфорту ти болю.

Тому, якщо навіть незначні фізичні навантаження викликають у вас неприємні відчуття, то не зволікайте, а звертайтеся до спеціалістів. Лікарі-травматологи Червоноградської лікарні зроблять усе для того, аби зберегти ваше здоров’я, та фізичну активність!

Оксана Лущик, Центральна міська лікарня м.Червонограда

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.