Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові триває Форум соціальної взаємодії для жінок, які виховують дітей з особливими потребами та жінок з інвалідністю

Сьогодні у Львові відбувається Форум соціальної взаємодії для жінок, які виховують дітей з особливими потребами та жінок з інвалідністю «Сильна. Вільна. Спроможна».

Захід реалізують за ініціативи Жіночої Ділової Палати України та громадської організації «На крилах ангелів». Серед співорганізаторів – департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

«Форум є потужною платформою, яка об’єднала жінок, що мають інвалідність та матерів, які виховують дітей з особливими потребами, а також тих, хто готовий співпрацювати задля розбудови доступного середовища, розвитку соціальних послуг та зміни парадигми сприйняття людей з особливими потребами у соціумі»,-  інформують у департаменті.

Спікери заходу, серед яких представники соціальної сфери, медики, юристи, порушують важливі питання, зокрема, як відстояти свої права, оформити інвалідність, як отримати належні безоплатні медичні засоби та препарати, як створити власний бізнес продукт тощо.

Учасниці вже дізнались про доступні соціальні послуги, які допоможуть зробити життя комфортним та гармонійним, а також соціалізувати дітей з особливими потребами. Своїми історіями, досвідом поділились жінки, які, попри складні виклики долі, змогли стати успішними у бізнесі, політиці, громадському житті.

Кожна учасниця отримала безкоштовний сертифікат на медичне обстеження та проходження відповідних процедур.

За словами начальника управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення Тетяни Медвідь, дуже важливо, що на Львівщині відбуваються такі заходи, в межах яких порушують справді важливі теми.

«Наше спільне завдання –  сприяти створенню жінкам з інвалідністю, матерям, які виховують дітей з особливими потребами, необхідних умов та можливостей, рівних з іншими громадянами, для повноцінного життя та розвитку. Спільними зусиллями ми можемо досягти позитивних змін у суспільстві, розвинути соціальні послуги і тим самим змінити ставлення до осіб з інвалідністю і допомогти їм повноцінно жити та бути реалізованими», – зазначила Тетяна Медвідь.

Зазначимо, що сьогодні на Львівщині мешкають 211,1 тис осіб з інвалідністю, з них: 1 група – 17,1 тис осіб; 2 група – 51,1 ти; 3 група – 131,5 тис; діти – 11,4 тис осіб.

Exit mobile version