У суботу, 10 жовтня, на проспекті Червоної Калини, 58 відбувся довгоочікуваний пілотний запуск Lviv Open Lab — міського простору інноваційної освіти, що покликаний стати осередком для талановитих дітей та молоді у місті Львові.
Про це повідомили у ЛМР.
«828 квадратних метрів простору для науки, для творчості, для мрій і для практичних занять. Хімічна і цифрова лабораторії, лекторії, різні майстерні – цей мікс вражає. Діти, які будуть сюди приходити — це наступні лауреати різноманітних світових премій. Наше завдання в тому, щоб такі лабораторії були у всіх районах міста. Це дуже важливе місце, адже це — простір для дітей», — сказав Андрій Садовий, мер Львова.
Під час урочистостей замість перерізання стрічки відбулося символічне перерізання дроту. Також на перших відвідувачів чекали екскурсія простором, презентація Lviv Open Lab, науковий квіз, мотиваційні спічі та представлення Мобільної наукової лабораторії.
фото: Роман Балук
«Сьогодні – перший робочий день Lviv Open Lab. Цей простір має різні секції: біотехнологічна, хімічна, технологічна, місце для роботи з деревом, лекторій тощо. Такий простір не має альтернативи в Україні, бо це те місце, де зібрані всі елементи екосистеми як для дітей, так і для студентів. З понеділка сюди будуть завозити різне обладнання, яким будуть користуватись всі відвідувачі.
Головна місія нашого простору — дати змогу тим, хто цікавиться хімією, біологією, фізикою, знайти себе через круті технології. Вже з понеділка ми будемо запрошувати сюди вчителів та разом з ними думати, як залучати сюди дітей. Тут діти зможуть не лише приходити після занять, а й разом з вчителями проводити тут уроки”, — зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
фото: Роман Балук
Проєкт Lviv Open Lab — результат реалізації Стратегії розвитку Львова до 2020 року. Відтоді міська влада на чолі з Андрієм Москаленком, Наталією Бундою та Оленою Павлюк силами ЦБС для дорослих м. Львова, яку очолює Любов Цяпало, у співпраці з представниками ГО, наукового та бізнес-середовищ взяла курс на створення освітнього багатофункціонального простору, метою якого є виховання потенційних спеціалістів пріоритетних напрямів науково-технічного прогресу сьогодення. В свою чергу, входження Lviv Open Lab разом із МолоДвіжЦентр.Львів до складу мережі молодіжних креативних просторів ТВОРИ на базі комунальної установи «Львівський міський молодіжний центр» стало поштовхом до піднесення стандартів молодіжної політики у сферах неформальної освіти, культурно-просвітницької роботи, волонтерства, а, отже, і до наближення Львова до звання «Молодіжної Столиці Європи 2024».
Простір, площею у 924,1 кв.м., включає два поверхи. На першому працюватимуть майстерня, лекторій, біотехнологічна, хімічна, технологічна та цифрова лабораторії, коворкінг-зона, кухня, гардероб, офіс. Другий призначений для технічних приміщень. Задля комфорту та безпеки відвідувачів Lviv Open Lab облаштований відповідно до усіх вимог охорони праці та державних будівельних норм України. Окрім потужної системи вентиляції, простір передбачає пандуси, поручні та інше необхідне для задоволення інклюзивних потреб.
Підготовчі роботи та підготовка документації тривала з 2016 року. Будівельні роботи тривали з 2018 року. Вартість робіт — 16 мільйонів гривень.
«Ми довго ішли до цього — до дня, коли Lviv Open Lab відкриє свої двері для маленьких та дорослих поціновувачів науки. Віримо, що пройдений шлях інстанцій, комісій, експертиз, обговорень дасть свій результат і простір інноваційної освіти стане платформою перспективних досліджень не лише у Львові, але і в Україні», — розповіла Олена Павлюк, координаторка проєкту Lviv Open Lab.
фото: Роман Балук
відео: Андрій Андрух