Листи до редакції

У Сокаль завітала делегація з Томашівського повіту Республіка Польща

Із дводенним візитом на Сокальщині побувала делегація з Томашівського повіту Республіка Польща. У її складі були староста повіту Генрих Карван, віце-староста Ярослав Кожень та директор відділу Європейської інтеграції Йозеф Мариніч.  Закордонні гості зустрілись із керівництвом Сокальської районної ради і райдержадміністрації, Сокальської центральної районної лікарні та обговорили реалізацію спільного медичного проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України». Також в межах візиту вони відвідали Сокальську медичну установу, краєзнавчий музей «Сокальщина», музей «Шахтарська слава ДП «Львіввугілля» і костел римо-католицької парафії.

Польську делегацію зустріли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, заступник голови райради Василь Бойко, керуюча справами Любов Ребрина та головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед. Присутні обмінялись думками щодо подальших кроків для реалізації медичного проекту.

Зокрема Йозеф Мариніч повідомив, що незабаром Сокальська районна рада отримає перший транш коштів Євросоюзу, сумі 42 тис. євро. За ці гроші буде придбано медичне  обладнання та два фантоми (медична модель людини). Наступним кроком стане проведення спеціалізованого навчання лікарів щодо надання першої медичної допомоги. Після цього медики вже вчитимуть населення, як допомогти людині, якій раптово стало поган,  до прибуття лікарів.

В ході спілкування було запропоновано залучити до проекту саме шахтарів, адже ця професія пов’язана із певними ризиками для життя і здоров’я людей. Тому обговорювалась можливість проведення навчання по наданню першої медичної допомоги на одній із шахті ДП «Львіввугілля».

Микола Пасько також повідомив, що Сокальська районна рада готує відповідні документи для проведення тендерної процедури. Цей процес триватиме близько двох місяців. Потім вже розпочнеться практична реалізація проекту, закупівля обладнання та навчання лікарів і населення.

Нагадаємо, що у 2018 році, в рамках програми Транскордонного  співробітництва «Польща –Білорусь-України 2014-2020», Сокальська районна рада виграла міжнародний проект «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України». Партнерами проекту виступають Томашівський та Грубешівський повіти, Сокальська районна рада (Україна) та Лікувально-профілактичний заклад “Жабинківська районна лікарня” ( Республіка Білорусь).

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.