Головна / Листи до редакції / Як вижити тим, хто має пенсію чи зарплату тисячу гривень?

Як вижити тим, хто має пенсію чи зарплату тисячу гривень?

Біль і відчай змусили мене звернутися у редакцію газети «Голос з-над Бугу» аби розповісти, як нині прикро жити людям старшого покоління на схилі літ. Пенсія наша мізерна, а ціни майже щомісяця ростуть. От хоча би взяти вартість житлово-комунальних послуг. Хоч живу у селі, і плачу лише за газ й електрику, та ледве зводжу кінці з кінцями, бо практично весь час на ліках. Вже вісім років продовжує мені життя гемодіаліз. Тож той, хто хворів чи має хворих у хаті, зрозуміє мене, що з грошима у нас не густо. А ось у лютому отримав квитанцію на оплату за газ від Сокальського УЕГГ і за голову схопився. Бо у квитанції стояла сума – 689 гривень, а фактично мав би оплатити 588 грн. Я онімів від несподіванки, бо отримую лише 1000 грн. пенсії. А де ще плата за електрику?! Що ж це таке? Взяв в руки квитанції, і почав уважно звіряти цифри, бо давно виробив практику, подаючи показники лічильника, записувати їх на попередній квитанції аби знати скільки мені доведеться оплатити в поточному місяці. Яким було здивування, коли побачив, що до мого фактичного показника доплюсували ще 92 куби. До того ж у лютому подавав показник, який на лічильнику був ще нижчий, ніж тепер на квитанції. У картці прочитав: «показник лічильника плюс аванс». Ціни і так зросли, а тут ще аванс. Як можна з людьми так чинити? За чотири роки у мене не прострочено ні одного місяця, ні одного дня, бо завжди плачу за послуги до 20 числа. Це можна підтвердити квитанціями про оплату, які зберігаю.

Я подумав, що може щось наплутав комп“ютер і виправив ручкою на ту суму, на яку спожив газ. Але в Ощадбанку та на пошті прийняти гроші по виправленій квитанції відмовили. І хоч себе дуже зле почуваю, вирішив після гемодіалізу поїхати в Сокальське УЕГГ аби з“ясувати правду. Щоб не ходити по різних кабінетах, одразу пішов до начальника управління експлуатації газового господарства Павла Савчука. Він мене уважно вислухав і пояснив, що вони ведуть розрахунок з 1 числа місяця по перше число наступного. Але їм згори доводять планову цифру і вони мусять вивести середнє, яке й добавляють усім споживачам їхніх послуг. Мовляв, людина користується газом ще декілька днів, бо показник лічильника знімають 26 числа. А вже наприкінці року в грудні корегують усі показники. Ось чому у квитанціях за цей місяць нема ні рекомендованого авансу, ні авансу. Але оскільки пан Савчук розуміє моє становище, бо я не в силі заплатити наявну суму, то може мені зробити виняток. І сказав зайти в абонентський відділ, де все звірять і мені пояснять. Проте там мені ніхто нічого не пояснював, а працівниця просто виписала квитанцію, за якою оплатив за те, що напалив. Однак дякую їм за це, що змилосердилися над літньою людиною.

Аналогічна ситуація й з квитанцією на оплату за спожиту електроенергію. Знаю скільки спожив електроенергії, і на таку суму розраховував. А у квитанції показники теж не співпали з тими, що подав. Як це зрозуміти? Просто заплутався. І не в силах при таких «розрахунках» газовиків та електриків сплачувати великі суми за ті послуги, що не отримував. На квитанціях зі споживання газу хоч вказаний телефон, щоб можна було кудись задзвонити і щось з’ясувати. А на картках з оплати електроенергії й того нема. Куди звертатися і кому скаржитися? Сокальський РЕМ на околиці Сокаля, тож спробуй туди дістатися аби щось з“ясувати.

Мабуть, дехто скаже, що я, як малозабезпечений пенсіонер, мав би отримувати субсидію. Але і тут не все так просто… Як з“ясувалося, дійсно, маю право на отримання субсидії, але в тому випадку, коли спалю газу на більше, ніж 757 грн. Це практично нереально, бо зима цьогоріч помірна і не було потреби так «кочегарити» у хаті. Проте у грудні у квитанції про оплату за газопостачання мені чомусь вписали субсидію 385 грн. Я здивувався і поїхав в управління праці та соціального захисту населення РДА. Там сказали, щоб оплатив всю суму, бо субсидію знімуть. У січні у квитанції знову вказали, що дадуть субсидію на 128 грн., хоч я знову не спожив понад норму кубів газу. Тож навіщо мені та сотням таким як я, літнім людям, голову морочать?

За світло те ж саме… У грудні мені призначили 7 грн. субсидії на електроенергію, а у січні – три гривні. Як таке може бути, електроенергія подорожчала? І цією «допомогою держави» я не скористався, щоб ще більше все не заплутати, а переправив квитанцію і заплатив ті гроші за світло, що фактично показав лічильник.

У мене тисяча гривень пенсії і оплатити майже вісімсот за газ не під силу, бо ще треба місяць за щось жити. А за що придбати ліки, без яких людям в моєму віці важко прожити?

Змилуйтеся, люди, просто задумайтесь над тим, що робите. Де ж здоровий глузд? Як вижити тим, хто має пенсію чи зарплату тисячу гривень?

А коли у них є маленькі діти? Ніхто й не думає. А від оплати за комунальні послуги залишаться гроші лише на хліб та воду. Чи може це придумано зумисне, аби винищити малозабезпечених літніх людей? Щось на те схоже…

Василь МУЗИКА, житель села Варяж.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − nine =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!