Листи до редакції

З 17 серпня у Львівській області встановлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки. Що це означає?

Вісім адміністративно-територіальних одиниць в Україні через значне поширення на їх території COVID-19 віднесені до категорії регіонів з червоним рівнем епідемічної небезпеки

Про це повідомляє сайт КМУ.

Серед них є одне місто на Львівщині – а саме місто Самбір.

Крім того, по Україні : Городенківський та Косівський райони Івано-Франківської області, м. Самбір Львівської області, м. Біляївка Одеської області, м. Дубно, Костопільський та Рівненський райони Рівненської області, Кіцманський район Чернівецької області. Обмеження будуть застосовані з 17 серпня.

Таке рішення прийнято Центральною комісією з питань ТЕБ та НС на засіданні 13 серпня. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу за підсумками засідання.

На основі наявних епідемічних даних станом на 12 серпня до переліку регіонів зі значним поширенням COVID-19 відносяться Київ, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області.

“Тобто це ті області, у яких на всій території перевищений показник виявлення нових випадків захворювання – 40 на 100 тисяч населення за 14 днів”, – уточнив Міністр.

На території цих регіонів було визначено різні рівні небезпеки в залежності від епідеміологічної ситуації.

У Львівській області через те, що 5 днів поспіль показник заповненості ліжок становив більше 50 відсотків, був встановлений “помаранчевий рівень”.

 

Київ віднесено до жовтої категорії епідемічної небезпеки за показником захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тисяч населення.

Вся інформація щодо поділу регіонів за рівнем епідеміологічної небезпеки розміщена на сайтах МОЗ та Кабінету Міністрів України.

Нові карантинні зони вступають у силу з 17 серпня. Перегляд відбудеться через 14 днів.

Якщо регіон увійшов у помаранчеву зону, це означає, що забороняється:

  • діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
  • діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
  • планові госпіталізації в лікарнях;
  • робота спортзалів, фітнес-центрів та закладів культури;
  • прийом нових змін в дитячі табори;
  • обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

Карту із територіями щодо захворюваності на коронавірус по Україні – можна переглянути тут:

На карті видно, що станом на 16 серпня Сокальський район знаходиться у зеленій зоні, хоча Львівщина віднесена до “помаранчевої” :

Голос Сокальщини на GoogleNews