Листи до редакції

З початку року на Львівщині за порушення правил пожежної безпеки в лісах оштрафували 25 осіб

З початку року працівники  Держеконіспекції у Львівській області за порушення правил пожежної безпеки в лісах притягнули до відповідальності 25 громадян і наклали штрафів на суму понад три тисячі гривень.

Про це повідомив очільник вищезгаданої установи Микола Маланич.

Водночас,  як зазначив  голова ДЕІ Андрій Мальований, у державному лісовому фонді площа, знищена пожежами, зросла у 42 рази, склавши понад 44 тисячі гектарів.

«Цьогоріч Україна, як ніколи раніше, постраждала внаслідок лісових пожеж. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій у 2020 році майже на 50% збільшилась кількість пожеж в природних екосистемах порівняно з минулим роком. Однією з причин загорянь у лісах є порушення вимог пожежної безпеки. Разом з цим, штрафи тут все ще залишаються на низькому рівні – від 255 до 850 гривень», – підкреслив Андрій Мальований.

За його словами,  Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект №3755, який значно підвищує штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки. Так, згідно зі змінами до статті 175 КУпАП покарання складає 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб.

«Це справді важливі зміни для протидії займанню в екосистемах. Однак, на жаль, необхідність збільшувати штрафи також і за недотримання вимог пожежної безпеки у лісах цього разу залишилась поза увагою парламентарів. Сподіваюсь, що до другого читання ця прогалина у проекті закону буде виправлена. Штрафи повинні відповідати реальній шкоді, яка наноситься довкіллю порушеннями», – підкреслив Андрій Мальований.

Оксана Буй, ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews