Листи до редакції

За неналежне паркування у Львові оштрафували майже 3 тисячі водіїв: ці кошти скеровують на перевезення вимушено переміщених українців і військових

Як поінформував директор департаменту міської мобільності та інфраструктури ЛМР Олег Забарило, впродовж 1-16 березня у Львові на арешт-майданчик евакуювали 82 автомобілі, припарковані з порушенням правил дорожнього руху. Аби повернути своє авто, власник повинен сплатити 720 грн за послуги евакуатора, ще 140 грн коштує одна доба зберігання авто на майданчику. Крім того, значна кількість хаотично припаркованих транспортних засобів, які створювали перешкоди для руху, була переміщена у передбачені для цього місця.

За його словами, інспектори з паркування цілодобово патрулюють центральну частину міста, а також вулиці Городоцьку та Чернівецьку. З початку війни вони працювали у режимі інформування водіїв – залишали інформаційні повідомлення з проханням перепаркувати авто у передбачену для цього локацію. Проте¸ зважаючи на суттєве ускладнення руху транспорту, віднедавна інспектори активно штрафують водіїв-порушників.

Так, з початку березня інспектори з паркування оштрафували 2979 водіїв на загальну суму 1 млн 428 тис. грн. Ці кошти, зокрема, скеровують для транспортних перевезень вимушено переміщених українців та особового складу Збройних сил України.

Мінімальний розмір штрафу – 340 грн. Але в залежності від специфіки правопорушення, він може збільшуватися до 680 грн. Якщо ж водій-порушник не сплачує штраф впродовж 10 днів, то сума подвоюється.

Також інспектори з паркування і надалі проводять серед водіїв і просвітницьку роботу. Загалом, з початку березня вони виписали понад 10 тис. попереджень.

Нагадаємо, найбільше порушень фіксують у районі залізничного вокзалу, у центральній частині міста та в інших локаціях, де припарковані авто ускладнюють рух.

«Кількість автомобілів у Львові суттєво зросла. Йдеться про десятки тисяч авто з реєстрацією різних областей України. Наші вулиці ширшими не стали, навантаження на транспортну мережу збільшується. Ми бачимо, що є ускладнення в русі. А сьогодні ускладнення у русі – це критично, тому що необхідно забезпечити проїзд швидкої допомоги, спецтранспорту, гуманітарних конвоїв. Тому дуже важливо, щоб водії, зокрема у центральній частині міста та в районі вокзалу, не паркували свої автомобілі з порушенням правил дорожнього руху», – розповів Олег Забарило.

Він додав, що мерія спільно з поліцією відпрацьовує механізм, як розвантажити місто, щоб воно було проїзним, мобільним, а також як забезпечити якісне і швидке курсування і громадського транспорту, і спецтранспорту, і конвоїв з гуманітарною допомогою.

Слід наголосити, що сьогодні у місті майданчики для платного паркування є недовантажені, тому водії мають можливість повноцінно паркуватися без порушень правил дорожнього руху.

Перелік майданчиків для паркування – на Геопорталі Львова.

Голос Сокальщини на GoogleNews