Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ: просимо з розумінням відноситься до роботи медичних працівників

Кожний ранок робота Сокальської поліклініки починається з черги під ізолятором, де пацієнтам проводиться забір зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР обстеження (полімерна ланцюгова реакція), самі аналізи проводять у вірусологічних лабораторія м.Львова.

Про це повідомив заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касян.

З початку пандемії на COVID -19 бригадами Сокальської ЦРЛ проведено 1450 ПЛР заборів. Забір відбувається віскозними аплікаторами задньої стінки зіва або носоглотки. Для того щоб Львівські вірусологічні лабораторії прийняли взірці на ПЛР тести необхідно оформити направлення ретельно, були випадки коли нам повертали відібрані взірці із за неякісного оформлення документації. Згідно стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба” затвердженні наказом МОЗ України від 20.05.2020 р. №1227, яким визначається категорії осіб які підлягають тестуванню біологічного матеріалу для досліджень строки його відбору, перелік тестів.

Нагадаємо: вчора пацієнтка повідомила, щоб здати ПЛР-тест в Сокалі пацієнт повинен вистояти чергу на вулиці

Сімейний лікар який скеровує пацієнтів на ПЛР дослідження повинен чітко дотримуватися протоколу МОЗ України

Щодо забезпечення віскозними аплікаторами вчора дійсно виникла критична ситуація, просимо вибачення за ці тимчасові незручності які виникли не з нашої вини.У зв’язку з тим що в даний час в Україні відсутні на медичних складах віскозні аплікатори які виготовляються виключно за кордоном. Вчора для того щоб провести забори позичили палички в приватних лабораторіях. Станом на сьогодні з Києва вже прийшли на нову пошту 200 штук.

Лікування в амбулаторних умовах які проводять сімейний лікарі проводиться згідно стандарту 2 “Амбулаторно – поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID – 19”, затверджена наказом МОЗ України від 16.06.2020р. №1411. Згідно цього стандарту пацієнтам із легкою формою захворювання, які не відносяться до груп ризику розвитку ускладнень рекомендовано лікувати амбулаторно, дистанційно під наглядом сімейного лікаря. Для обстеження пацієнтів з підозрою на COVID – 19 в Сокальській поліклініці було визначено два ізолятори в одному (бувший кабінет лікаря нарколога) працює лікар інфекціоніст Я.А. Ворона для забору біологічного матеріалу на ПЛР тести, в другому ( бувший кабінет лікаря ендокринолога) сімейні лікарі проводять обстеження температурних хворих, а також беруть забір на ІФА обстеження.

Третій ізолятор розташований в приймальному покої, це для хворих з підозрою на COVID-19, які поступають на стаціонарне лікування.

Інколи у хворих складається враження що сімейні лікарі бояться ковідних хворих. Категорично заперечую : станом на сьогодні в Сокальському районі захворіло 32 медичних працівників в тому числі сімейні лікарі, медичні сестри, водії, молодші медичні сестри.

Пам’ятайте одне , що медичний працівник заражений на COVID-19 він наражає на небезпеку не тільки своє здоров’я власної родини, близьких, друзів, а в першу чергу своїх пацієнтів!

Сімейні лікарі в амбулаторних умовах пролікували близько 200 хворих з підтвердженим ковідом, із них 28 мали підтверджено рентгенологічно пневмонію. Навантаження на сімейних лікарів є досить великим і просимо вас з розумінням відноситься до роботи медичних працівників.

На жаль не все залежить від медичних працівників, тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати такого небезпечного і підступного “ворога” як COVID -19.

Exit mobile version