Листи до редакції

Збережемо природу разом: поліцейські Львівщини закликають не збирати та не купувати первоцвіти

Правоохоронці нагадують, що первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з яких занесені до Червоної книги України та охороняються законом

На початку весни частішають випадки незаконного збирання, перевезення та реалізації ранньоквітучих рослин. Такі дії завдають непоправної шкоди  екосистемам та призводять до повного винищення деяких видів первоцвітів.

Співробітники усіх територіальних підрозділів поліції Львівщини спільно з екологами проводять рейди для недопущення та припинення правопорушень, пов’язаних із збиранням та продажем первоцвітів, ведуть профілактично-роз’яснювальну роботу.

Нагадаємо, що, згідно із ст.90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення, пошкодження або незаконне вилучення з природного середовища  рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого, на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, за збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.88-1 (Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу), що тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Поліцейські закликають громадян: не збирайте та не купуйте первоцвіти! Будьте свідомими та відповідальними!

Відділ комунікації поліції Львівської області598364831

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.