Головна / Нацбанк / Олександр Петрик: цінова динаміка у жовтні 2012 року свідчить про збереження цінової стабільності в Україні

Олександр Петрик: цінова динаміка у жовтні 2012 року свідчить про збереження цінової стабільності в Україні

“Аналіз інфляції за жовтень цього року свідчить про продовження збереження цінової динаміки, яке можна визначити як цінову стабільність”, – повідомив директор Генерального економічного департаменту Олександр Петрик.
 

Так за даними Державної служби статистики України споживчі ціни у жовтні 2012 року порівняно з попереднім місяцем і відповідним місяцем минулого року не змінилися.
 

У річному вимірі індекс споживчих цін залишається на нульовому рівні вже третій місяць поспіль, а показники місячної інфляції перебувають на близькому до нуля рівні вже понад рік.
 

Вагомим чинником такої динаміки у жовтні є зменшення на 0,2% цін на продовольчі товари, адже їх питома вага перевищує 50% у загальному споживчому кошику і має вирішальний вплив на рівень цін.
 

Таким чином, висока пропозиція продовольчих товарів стала основним фактором утримання інфляції на низькому рівні.
 

Також на рівень цін у жовтні вплинуло незначне зростання (на 0,1%) цін на комунальні послуги.
 

Крім того, у зв’язку зі збільшенням в III кварталі вартості нафти у жовтні на 0,9% зросли ціни на паливо.
 

Завдяки стабільності курсу та низькому рівневі цін, зокрема низькій інфляції в країнах – основних торговельних партнерах, базова інфляція зросла у жовтні лише на 0,1%. Значною мірою така динаміка продовжує обумовлюватись як ефектами від зменшення цін на сирі продукти харчування, так і зниженням імпортованої інфляції.
 

У поточному році на цінову динаміку в нашій країні значно впливають ціни на світових ринках, оскільки Україна має відкриту економіку і, як наслідок, є залежною від них.
 

Отже, стагнація та відповідне зниження цін в єврозоні безпосередньо впливають на ціноутворення в Україні. Зокрема, зниження цін на світових ринках промислових та сировинних товарів продовжує чинити тиск на ціни виробників: у жовтні вони знизилися на 1,5%, а в річному вимірі їх зростання уповільнилося до 0,6%.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!