Головна / Нацбанк / Олександр Петрик: про результати опитування щодо ділових очікувань підприємств у IІI кварталі 2012 року

Олександр Петрик: про результати опитування щодо ділових очікувань підприємств у IІI кварталі 2012 року

Національним банком України проведено чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні в серпні 2012 року. В опитуванні взяли участь 1 201 підприємство з усіх регіонів країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.
 

Нагадуємо, що отримані результати є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України, а не офіційною позицією Національного банку України.
 

За словами директора Генерального економічного департаменту Олександра Петрика, результати останнього опитування свідчать, що інфляційні очікування керівників підприємств залишилися на рівні попереднього кварталу і є найнижчими за весь період здійснення опитувань, починаючи з 2006 року.
 

Основним фактором, який обумовлюватиме підвищення споживчих цін, респонденти продовжують називати зростання витрат на виробництво.
 

Крім того, більше половини респондентів (54,7%) уважають, що обсяги виробництва в Україні залишаться незмінними.
 

Оцінки респондентів щодо поточної бізнес-активності та перспектив на наступні три та 12 місяців були впевнено позитивними. Зокрема, респонденти покращили оцінки поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств та очікують зростання економічної активності в наступні три місяці, найбільше щодо збільшення загальних обсягів реалізації та покращення фінансово-економічного стану підприємств.
“Згідно з результатами останнього опитування індекс ділових очікувань підприємств у ІІІ кварталі 2012 року становив 115,1%, що є свідченням очікування пожвавлення економічної активності в наступні 12 місяців”, – зазначив Олександр Петрик.
 

Респонденти прогнозують покращення фінансово-економічного стану своїх підприємств, збільшення обсягів реалізації виробленої продукції та інвестиційних видатків, а також зростання кількості працівників на своїх підприємствах у наступні 12 місяців.
 

Зростання виробничих витрат, на думку респондентів, продовжиться нижчими темпами. Серед основних факторів, що обумовлюють зростання вихідних цін, респонденти називають подорожчання енергоносіїв (63,9% відповідей) та сировини і матеріалів (62,5%). Знизилися оцінки впливу рівня процентної ставки за кредитами, податкового тиску, цін на світових ринках та конкуренції з іноземними виробниками.
 

За очікуваннями респондентів у наступні три місяці потреба в позикових коштах зростатиме. Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, збереглася на рівні минулого кварталу. Серед них зросла і залишається найбільшою частка тих, що планують брати банківські кредити в гривнях.
 

Частка респондентів, які скаржаться на проблеми зі своєчасним та повним проведенням операцій із коштами, розміщеними на банківських рахунках, знизилася до найнижчого рівня за час проведення опитувань і становила 2,9% порівняно з 4,1% у попередньому кварталі.
 

“Таким чином бізнес оптимістично налаштований і очікує пожвавлення економічної активності в наступні 12 місяців”, – зауважив Олександр Петрик.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five − 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!