Головна / Нацбанк / Довіра населення до банківської системи постійно зростає

Довіра населення до банківської системи постійно зростає

Довіра населення України до банківської системи і національної валюти постійно зростає. Про це заявив заступник голови Національного банку України, голова адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ігор Соркін.

«Ми можемо констатувати, що довіра населення до банківської системи і національної валюти України постійно зростає. Зокрема, у поточному році вклади населення зросли майже на 26 млрд. грн, у тому числі й у національній валюті на 19 млрд. грн. Кошти фізичних осіб залишаються головним джерелом ресурсної бази банків для кредитування економіки країни», – зазначив він.

Соркін нагадав, що у програмі економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки одним із заходів для пожвавлення кредитування визначено вдосконалення системи вкладів фізичних осіб.

«Для виконання заходів, визначених у програмі Президента, зроблені певні кроки. Головний із них – це прийняття нового закону про систему гарантування вкладів фізичних осіб, що посилює захист громадян, які довірили свої заощадження банкам», – заявив він.

За його словами, на сьогоднішній день гарантована сума відшкодування за вкладами, які стали недоступними, становить 150 тис. грн. «Останнє підвищення цієї суми було проведене у листопаді 2008 року. З метою виконання завдань, визначених програмою Президента України, подальшого зміцнення довіри до банків з боку населення, підвищення рівня захищеності переважної більшості вкладників країни Фондом гарантування вкладів розглядається питання щодо збільшення гарантованої суми відшкодування», – зазначив він.

Соркін підкреслив, що цей крок дасть позитивний сигнал населенню України щодо впевненості у збереженні своїх заощаджень.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − eight =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!