Головна / Нацбанк / На період проведення Євро-2012 різких коливань курсу не очікується

На період проведення Євро-2012 різких коливань курсу не очікується

Національний банк України прогнозує отримати близько 1 млрд доларів надходжень від Євро-2012. Звісно, оскільки курс національної валюти залежить від платіжного балансу, то його покращення не може не вплинути на курс національної валюти.

Водночас, ключовим завданням НБУ є підтримка стабільності гривні. Тому НБУ не допустить різких коливань курсу як в один, так і в інший бік. В разі перевищення пропозиції іноземної валюти Національний банк викуповуватиме її з метою поповнення золотовалютних резервів.
З початку березня НБУ вже викупив близько 0,5 млрд. доларів. І має намір і надалі дотримуватися такої позиції.

Тому громадянам варто бути спокійними, що різких коливань курсу найближчого часу не буде. Водночас, в НБУ вкотре наголошують, що найбільш вигідним засобом зберігання коштів є саме українська гривня.

«Ми живемо в Україні і наша національна валюта  –  гривня. Якщо людині потрібно придбати іноземну валюту – для подорожей за кордон, для лікування, вона може це вільно зробити. А заощаджувати краще в гривні, тому що відсоткові ставки по ній набагато вищі, ніж ставки по вкладам в іноземній валюті» – такою є позиція Голови НБУ Сергія Арбузова.

Тим громадянам, які з якихось причин не довіряють гривні, глава НБУ пропонує звернули увагу на новий інвестиційний інструмент Нацбанку – монети із дорогоцінних металів.

«Той, хто не довіряє гривні паперовій, той може купувати золоту гривню» – наголошує Сергій Арбузов.

Нещодавно Національний банк України викарбував першу партію інвестиційних гривень – це монети 999,9 проби із золота й срібла. Нацбанк пропонує інвесторам золоті монети вагою 1/10 унції і 1 унція золота (в 1 унції – 31,1 грама), а також срібні монети вагою в 1 і 2 унції. Такі монети НБУ реалізує через свої територіальні управління та мережу комерційних банків.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 1 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!