Нацбанк

Національний банк України завершує 2013 рік введенням в обіг пам’ятних монет “1120 років м. Ужгороду”

Пам’ятні монети “1120 років м. Ужгороду” номіналом 10 із срібла та номіналом 5 гривень із нейзильберу, присвячені старовинному мальовничому місту Ужгороду, що було свідком багатьох історичних подій у Закарпатті, введені в обіг 25 грудня 2013 року. Вони поповнили серію “Стародавні міста України”.

“Монети мають цікаве та нестандартне художнє рішення, навіть романтичне − на їх аверсі і реверсі зображено гілочки сакури, адже саме в Ужгороді висаджена найбільша в Європі алея сакур”, − сказала Тамара Лошманова, начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України. Сакуру – декоративну японську вишню – завезли до Ужгорода з Відня у 1923 році, і тепер вона є окрасою є адміністративного центру Закарпатської області, прикрашаючи береги річки Уж. Над створенням монет працювали художники Олександр Кузьмін і Марія Скоблікова та скульптори Володимир Дем’яненко та Володимир Атаманчук.

Монета «10 гривень»  зі срібла 925 проби  (масою 31,1 г) у подарунковому футлярі  коштує  565 гривень. Вона випущена тиражем  2 000 штук. Монета «5 гривень» із нейзильберу має вартість 25 гривень та тираж  30 000 штук.

Пам’ятні монети користуються попитом не тільки у колекціонерів. Це прекрасний подарунок на свята, сувенір на згадку про подію у житті та засіб заощадження, адже монети з часом стають дорожчими. Завдяки використанню дорогоцінного металу, високій художній цінності та сучасним технологіям пам’ятні монети можуть використовуватись як засіб зберігання та примноження заощаджень. Тематика їх теж цікава та розмаїта, тому вибирати пам’ятні монети можна для різних цілей, подій та заходів в залежності від смаку та призначення із серій «Східний календар», «Духовні скарби України», «Спорт», «Флора і фауна» «Області України», «Стародавні міста України», «Пам’ятки архітектури України», «Видатні особистості України» тощо. Впродовж 2013 року Національний банк України ввів в обіг понад 652 тисячі пам’ятних монет 42 видів.  

Придбати пам’ятні монети можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет.

Голос Сокальщини на GoogleNews